Dwa kraje, dwa kontynenty i wiele serc

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dwa kraje, dwa kontynenty i wiele serc
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Sandra van der Steen

Magdalena i Robert Bauerowie przed dwoma laty wyjechali na wycieczkę do Kenii z okazji 25. rocznicy ślubu.

Posłuchaj

Z potrzeby serca (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Podczas rejsu po oceanie spotkali Kenijczyka, z którym się zaprzyjaźnili, a on opowiedział im smutną historię jego rodziny. Następnego dnia pieniądze, które mieli przeznaczone na safari, postanowili przekazać na pomoc Kenijce w zagrożonej ciąży, rezygnując z planowanych atrakcji. Dzięki ich wsparciu młoda Kenijka urodziła szczęśliwie zdrową dziewczynkę – Magdę, bo tak dali jej na imię rodzice.

– Kiedy wzięłam ją na ręce, miałam wrażenie, że jest to niezwykłe dziecko. Od pierwszego momentu poczułam, że jest między nami niezwykła więź – wspomina Magda.

Państwo Bauerowie przez długi czas z własnych środków pomagali dzieciom z kenijskiej wioski, postanowili założyć fundację. Teraz rytm ich życia jest podzielony na dwa kraje, dwa kontynenty i wiele serc. Wybudowali studnie, założyli systemy solarne w wiosce, pomagają dzieciom w edukacji i organizują pomoc dla mieszkańców.

– Początkowo pomagaliśmy prywatnie, ale po jakimś czasie postanowiliśmy założyć fundację. Mamy ją od dwóch i pół roku. Na naszej stronie internetowej jest mnóstwo postów. Jeden z nich jest poświęcony systemowi solarnemu, który założyliśmy bardzo ciednej rodzinie mieszkającej w środku buszu – opowiada Robert.

Jaką obietnicę Kenijczyk złożył małżeństwu krótko przed tym, jak mieli oni powrócić do Polski? Jak na nasz język możemy przetłumaczyć suahilijskie słowo "somu"?

Zapraszamy do wysłuchania dołaczonego nagrania audycji.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Z potrzeby serca"
Autor reportażu: Joanna Bogusławska
Data emisji: 16.10.2019
Godzina emisji: 18.44

Polecane