Bogusław Chrabota: wygranym tych wyborów jest Jarosław Kaczyński

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bogusław Chrabota: wygranym tych wyborów jest Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński Foto: PAP/Radek Pietruszka

– Po pierwsze, wygranym tych wyborów jest Jarosław Kaczyński. Bezdyskusyjnie. To jest polityk, który był twarzą tej kampanii w większym stopniu niż Mateusz Morawiecki i wygrał. Natomiast nie utrzymał status quo – mówił na antenie radiowej Trójki Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita"). W audycji gościem był również Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska Codziennie").

Posłuchaj

Publicyści zastanawiali się jak będzie wyglądał parlament z Senatem, w którym większość ma opozycja (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Prawo i Sprawiedliwość wygrało niedzielne wybory do Senatu z wynikiem 44,71 proc. głosów - wynika z danych PKW z 99,5 proc. obwodów. Drugi wynik osiągnęła Koalicja Obywatelska - 35,46 proc., trzeci - PSL - 5,74 proc.

W ostatecznym rozrachunku najprawdopodobniej Prawo i Sprawiedliwość będzie mieć 49 senatorów a opozycja 51.

Tomasz Sakiewicz stwierdził, że cześć senatorów opozycyjnych może głosować razem z Prawem i Sprawiedliwością. – Część uchwał PiS będzie musiał uchwalać pakietami, już nie będzie tych nocnych głosowań, ale dla procesu legislacyjnego może być lepiej. Zresztą znając PiS z tych 51 senatorów opozycji zacznie się z czasem zastanawiać czy nie zagłosować z PiS-em, niekoniecznie nawet zmieniając klub – zaznaczył publicysta.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Bogusław Chrabota stwierdził, że: – Po pierwsze, wygranym tych wyborów jest Jarosław Kaczyński. Bezdyskusyjnie. To jest polityk, który był twarzą tej kampanii w większym stopniu niż Mateusz Morawiecki i wygrał. Natomiast nie utrzymał status quo, dlatego że nawet jeśli w poprzednim parlamencie PiS miał 235 posłów tuż po ogłoszeniu wyników a teraz będzie miał podobną liczbę, to jest ta kwestia Senatu, która zmienia troszeczkę konfigurację władzy w Polsce – mówił Bogusław Chrabota.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Gość: Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita"), Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska Codziennie")
Data emisji: 14.10.2019
Godzina emisji: 17.44

dcz/kw

Polecane