Czy ogłoszona piątka powinna być priorytetem nowego rządu?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy ogłoszona piątka powinna być priorytetem nowego rządu?
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki prezentują nową "piątkę" na pierwsze 100 dni rząduFoto: PAP/Paweł Supernak

Jak zapowiedział Jarosław Kaczyński, w ciągu trzech miesięcy rządów PiS zostaną przygotowane albo nawet uchwalone ustawy dotyczące pięciu spraw.

Posłuchaj

Czy pięć głównych obietnic PIS-u spełni się? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Tzw. mały ZUS, 13. i 14. emerytura, pakiet kontrolnych badań profilaktycznych, sto obwodnic i plan równych dopłat dla rolników.

– 13. i 14. emerytura spotkała się z gigantycznym zainteresowaniem Polaków. Powinniśmy w ten sposób podnosić im emerytury, podnosić świadczenia dla tych w najtrudniejszej sytuacji. 13. emerytura pojawi się w następnym roku, a 14. w 2021 roku, wszystko zgodnie z zapowiedzią. Tych pięć punktów jest dla nas priorytetem i zrealizujemy je w ciągu 100 dni – mówi Michał Woś, minister w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.

– PiS nie potrafi stawiać na prawdziwy, długoterminowy rozwój. Sfinansowali 500+, ale za to nie zbudowali dróg. Nie mieściło się nam w głowie, że PiS będzie działać w taki sposób, że po to, żeby sfinansować obietnice, nie będzie realizował podstawowych zadań państwa. Mamy zapaść w ochronie zdrowia, bo brakuje pieniędzy. Nie ma inwestycji publicznych, bo państwo po prostu nie potrafi tego robić, w związku z czym te pieniądze oszczędza. W dodatku mamy zapaść w edukacji – ocenia Izabela Leszczyna, posłanka Platformy Obywatelskiej.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów, swoje zdanie wyrazili także nasi Słuchacze.

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz (ekonomistka, Politechnika Warszawska), dr Janusz Grobicki (Centrum im. Adama Smitha), Izabela Leszczyna (posłanka Platformy Obywatelskiej, sejmowa Komisja Finansów Publicznych), Stanisław Maćkowiak (Federacja Pacjentów Polskich), prof. Elżbieta Mączyńska (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne) Michał Woś (minister w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego)
Data emisji: 15.10.2019
Godzina emisji12.09

kr/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Polecane