Muzyka i kabaret w jednym miejscu. Festiwal Marii Czubaszek "Cały Kazio"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Muzyka i kabaret w jednym miejscu. Festiwal Marii Czubaszek "Cały Kazio"
Joanna KołaczkowskaFoto: PAP/Jan Bogacz

W Polanicy-Zdroju w dniach 11-13 października odbywa się szósta już odsłona Festiwalu Marii Czubaszek "Cały Kazio". Jego motywem przewodnim jest wyśmiewanie głupoty i recepta na korzystanie z radości życia.

Posłuchaj

Piotr Stelmach rozmawia z Joanna Kołaczkowską w Polanicy-Zdroju (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Linia muzyczna to szeroko rozumiany jazz i "piosenka z tekstem", dlatego podczas festiwalu "Cały Kazio" mogliśmy i będziemy mogli posłuchać artystów kabaretowych, ale nie tylko. Jednym z nich jest Joanna Kołaczkowska, aktorka i autorka tekstów kabaretowych, którą Słuchacze Trójki znają przede wszystkim z audycji "Urywki z kalendarza", a fani Edyty Bartosiewicz z jej najnowszego teledysku do utworu "Cyrk", z którym Joanna Kołaczkowska wystąpiła z Kabaretem Hrabi. Jak nasza rozmówczyni postrzega jej muzykę?

– Muzykę Edyty Bartosiewicz bardzo chętnie goszczę w domu. Czasami jest na pierwszym planie, czasami w tle. Jej utwory są bardzo filmowe. "Cyrk" jest nasycony od A do Z, tam tyle się dzieje. To są moje ulubione harmonie, no i jej niepowtarzalny głos. Jej muzyka jest namiętna – podkreśla Joanna Kołaczkowska w rozmowie z Piotrem Stelmachem.

Czy Joanna Kołaczkowska w rzeczywistości jest introwertyczką? Jak wspomina Marię Czubaszek? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której pojawili się także Krzysztof Zalewski oraz Jakub Tracz i Igor Walaszek znani jako Bass Astral x Igo. 

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji "Myśliwiecka 3/5/7" z 12 października 2019 >>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji "Myśliwiecka 3/5/7" z 12 października 2019 >>>

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Piotr Stelmach
G
oście: Joanna Kołaczkowska (aktorka i autorka tekstów kabaretowych, realizatorka niezależnej wytwórni filmowej A'Yoy), Krzysztof Zalewski (wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów), Jakub Tracz i Igor Walaszek (Bass Astral x Igo) 
Data emisji: 12.10.2019 
Godzina emisji: 17.11, 18.07

kr/mat. prasowe/mk

Polecane