Czy wyniki wyborów napawają optymizmem?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy wyniki wyborów napawają optymizmem?
zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Po podliczeniu głosów z blisko 99,49% obwodowych komisji wyborczych wiemy, że Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Sejmu zdobyło 43,76% głosów, Koalicja Obywatelska – 27,24 %, SLD – 12,52 %, PSL - 8,58%, a Konfederacja – 6,79 %. Czy takie wyniki zaskakują?

Posłuchaj

Czy wyniki wyborów zaskakują? (Za a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Oczekiwania ze strony Prawa i Sprawiedliwości były znacznie większe. W obozie władzy liczono na wynik jeszcze lepszy, taki który dałby PIS-owi absolutnie dewastującą większość. PIS nie zmiótł opozycji, ale to wciąż jest ogromny sukces, drugi raz z rzędu będzie rządzić samodzielnie. PIS nie ma powodów do smutku. Zadowolona jest też lewica, która wraca do Sejmu – komentuje Andrzej Stankiewicz z portalu Onet.pl.

– Wyborca w Polsce stał się pragmatyczny. Widząc, że polska polityka jest brudna z jednej i drugiej strony, że stosuje się w niej nieczyste chwyty, biorą od tych, którzy dają więcej i przymykają oko na afery. Stwierdzają, że tamci niewiele różnili się od tych, a ci przynajmniej coś dają – ocenia Marcin Makowski, dziennikarz tygodnika "Do Rzeczy"

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów, swoje zdanie wyrazili także nasi Słuchacze.

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: dr Adam Gendźwiłł (Katedra Rozwoju i Polityki Lokalnej UW), prof. Kazimierz Kik (politolog), Grzegorz Lewicki (ekspert z Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego), Marcin Makowski (tygodnik "Do Rzeczy"), Dominik Owczarek (analityk Intytutu Spraw Publicznych) Andrzej Stankiewicz (publicysta portalu Onet.pl)
Data emisji: 14.10.2019
Godzina emisji12.09

kr

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane