"Bo film jest sztuką tyrańską". Wspominamy Janusza Kondratiuka

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Bo film jest sztuką tyrańską". Wspominamy Janusza Kondratiuka
Janusz Kondratiuk na planie filmu "Jak pies z kotem"Foto: mat. promocyjne

W audycji wspominamy Janusza Kondratiuka – reżysera, twórcę "Dziewczyn do wzięcia", "Czy jest tu panna na wydaniu?" i "Jak pies z kotem".

Posłuchaj

Wspomnienie Janusza Kondratiuka (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

shutterstock_600323306 zwierzyniec 1200.jpg
Janusz Kondriatuk na Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu

W sierpniu sam był gościem "Klubu Trójki" – z Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. W audycji powracamy do tej rozmowy, ale wspominamy też Janusza Kondratiuka z aktorami: Robertem Więckiewiczem i Olgierdem Łukaszewiczem, z ks. Andrzejem Lutrem i krytykiem filmowym Piotrem Czerkawskim.

– "Jak pies z kotem" to był wielki powrót. Trochę niespodziewany i bardzo krzepiący. Ta szalenie osobista historia, bardzo dobrze wybrzmiała. Ten film jest boleśnie szczery i mocno autoironiczny – zaznacza krytyk filmowy Piotr Czerkawski. – Rzadko zdarza się sytuacja, żeby aktor zagrał reżysera, który reżyseruje ten film. To chyba jest niespotykane. Sam należę do fanów Janusza Kondratiuka. Rola w "Jak pies z kotem" to był dla mnie zaszczyt, ale również ogromne wyzwanie – wspomina Robert Więckiewicz. – 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której przypomnieliśmy ostatnią rozmowę Ryszarda Jaźwińskiego z Januszem Kondratiukiem.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi:
 Katarzyna Borowiecka, Ryszard Jaźwiński 
Goście: Robert Więckiewicz (aktor), Olgierd Łukaszewicz (aktor),  ks. Andrzej Luter (przyjaciel Janusza Kondratiuka), Piotr Czerkawski (krytyk filmowy)

Godzina emisji:
 21.09

kw

Polecane