Trójka odwiedziła ponownie Zakład Leczniczo-Opiekuńczy dla Dzieci w Piszkowicach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka odwiedziła ponownie Zakład Leczniczo-Opiekuńczy dla Dzieci w Piszkowicach
Zakład Leczniczo-Opiekuńczy w Piszkowicach opiekuje się ciężko chorymi dziećmi, najczęściej porzuconymi tuż po urodzeniu. Na zdjęciu dzieci podczas przedstawienia. Foto: arch. pryw. Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach

Mali podopieczni Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach znani są naszym słuchaczom bardzo dobrze. Pomoc dla dzieci potrzebna jest jednak cały czas. Wymagają one całodobowej opieki i bezustannej rehabilitacji.

Posłuchaj

Zakład Leczniczo-Opiekuńczy dla Dzieci w Piszkowicach wciąż potrzebuje pomocy (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

Piszkowice (5) 663.jpg
Codzienność w Piszkowicach. Trudy i radości opieki nad chorymi dziećmi

Ośrodek odwiedzili ostatnio Gabriela Darmetko i Michał Olszański. Przywieźli ze sobą kilka kartonów przyborów plastycznych, a przy okazji sprawdzili, co słychać u podopiecznych zakładu i jak radzi sobie s. Łucja, która nim kieruje.

O codziennych radościach i smutkach opowiadała m.in. dyrektor zakładu Eugenia Jakubowicz (siostra Łucja).

– W tej chwili mamy czterdzieścioro dwoje podopiecznych, ale miejsce jest dla czterdziestu ośmiu. Przybyło nam za to dzieci w szkole. Personelu jest prawie 50 osób, bo to muszą być lekarze, psychologowie, logopedzi, rehabilitanci – mówi s. Łucja.

Pomoc dla dzieci z Piszkowic: za opiekę nad sierotami nikt nie płaci


piszkowice 1200.jpg
"Każdy kocha te dzieci". Mikołajki i jasełka w Piszkowicach

Ośrodek borykał się w przeszłości z problemami finansowymi. Również Trójka włączyła się kilka lat temu w pomoc dla Zakładu. – Idzie przeżyć. Borykamy się jednak z rosnącymi kosztami pracy, utrzymania dzieci. Pieniądze, które otrzymujemy są bardzo niewystarczające. Dlatego prowadzimy zbiórki, akcje charytatywne – wyjaśniają pracownicy ośrodka.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby wspomóc Zakład Leczniczo-Opiekuńczy dla Dzieci w Piszkowicach, polecamy stronę Ośrodka. Oprócz pieniędzy potrzebne są również środki czystości, pieluchy, czy kosmetyki.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
Marcin Pośpiech
Autorzy materiału: Gabriela Darmetko, Michał Olszański
Data emisji: 27.09.2019
Godzina emisji: 16.17

ml/kd

Polecane