Tablice rejestracyjne dla... rowerów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Tablice rejestracyjne dla... rowerów
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/All kind of people

Czy to koniec beztroskiego, anonimowego szarżowania rowerzystów po miejskich ulicach? Aktywiści ze stowarzyszenia "Lubię Miasto" chcą, by rowery posiadały tablice rejestracyjne.

Posłuchaj

Tablice rejestracyjne dla rowerzystów? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

– Celem inicjatywy jest utrudnienie ucieczki rowerzysty z miejsca zdarzenia. To te same cele, które służą kwestiom bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jeżeli chodzi o rejestrowanie samochodów. To właśnie po tablicach rejestracyjnych najczęściej jesteśmy w stanie zidentyfikować sprawcę wypadku – wyjaśnia Paweł Budrewicz, prezes stowarzyszenia "Lubię Miasto".

Innego zdania jest Robert Buciak ze stowarzyszenia "Zielone Mazowsze". – W Polsce w wyniku wypadków spowodowanych przez rowerzystów ginie maksymalnie jedna osoba. Mowa o osobach innych niż sam rowerzysta. Kierowcy samochodów zabijają dwa tysiące osób rocznie i tym powinniśmy się zajmować – mówi.

Jak ten pomysł oceniają sami rowerzyści? Czy pogodzenie interesów pieszych oraz kierowców rowerów i samochodów jest możliwe? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autorka materiału: Monika Suszek
Data emisji: 24.09.2019
Godzina emisji: 6.25

kr/kw

Polecane