Czy korzystam z e-recept?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy korzystam z e-recept?
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay

We wrześniu weszły w życie regulacje przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia – to pakiet zmian, które mają zinformatyzować system ochrony zdrowia.

Posłuchaj

Ilu Polaków korzysta z elektronicznych recept? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W aplikacji tej dostępne są m.in. e-recepty, z których można korzystać dzięki aplikacji mObywatel. Do tej pory wystawiono ich w Polsce ponad 8 milionów, można je zrealizować we wszystkich aptekach w kraju. Od stycznia 2020 r. recepty w postaci elektronicznej będą wystawiane obowiązkowo.

– Z dnia na dzień przybywa nam placówek i lekarzy, gdzie można otrzymać elektrowniczą receptę. Chcemy od 1 stycznia wprowadzić to w całym kraju. To przede wszystkim wygoda dla pacjenta. Niemal każdy z nas ma komputer lub telefon komórkowy – zaznacza Waldemar Kraska (sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, senator PiS).

– Myślę, że od wielu lat czekaliśmy na system elektroniczny, który będzie pomocny  – podkreśla Stanisław Maćkowiak, prezes Federacji Pacjentów Polskich. – Jest duże zadowolenie. Pacjenci przyjmują te rozwiązania bardzo pozytywnie. Widzą w nich dużo plusów, które mogą poprawić system ochrony zdrowia. Minusem jest fakt, że e-recepty nie są wszędzie wystawiane – dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz publicystów swoje zdanie wyrazili także nasi Słuchacze.

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw 
Prowadzi: Agnieszka Furtak-Bilnik
Goście: Waldemar Kraska (sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, senator PiS), Stanisław Maćkowiak (prezes Federacji Pacjentów Polskich), Aleksandra Kurowska (redaktor naczelna portalu Polityka Zdrowotna), dr Michał Sutkowski (Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce), dr Dobrawa Biaduń (ekspert ochrony zdrowia), dr Barbara Jękot (prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie)
Data emisji: 24.09.2019
Godzina emisji12.10

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane