"Trójka wraca do korzeni" w Świnoujściu!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Trójka wraca do korzeni" w Świnoujściu!
Prom w ŚwinoujściuFoto: Tomasz Jeleński

W środę 25 września Tomasz Jeleński z Programu 3 Polskiego Radia odwiedził z reporterskim mikrofonem Świnoujście.

Posłuchaj

Gdzie znaleźć na plaży… granicę? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Podziemne miasto, przeprawa promowa, spacer plażą, argentyńskie tango i literaci. Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce w ramach cyklu "Trójka wraca do korzeni". 

Od 2016 roku dziennikarze z Myśliwieckiej 3/5/7 odwiedzili ponad 20 miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelplin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec, Kalisz, Kielce, Iławę, KołobrzegKraków, Gdańsk, SandomierzLublin, Zakopane, Wrocław, Hel i Tomaszów Lubelski. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w środę 25 września w Świnoujściu. Tego dnia na antenie Trójki nie brakowało ciekawostek o atrakcjach turystycznych, lokalnej kuchni i zwyczajach tego urokliwego miejsca. Tomasz Jeleński odwiedził podziemne miasto – dawniej ściśle tajny zespół bunkrów, w którym w okresie zimnej wojny znajdowało się stanowisko kierowania atakiem atomowym na państwa skandynawskie i Europę Zachodnią. Przyjrzał się także przeprawie promowej z wyspy Uznam na wyspę Wolin i pytał o plany budowy tunelu. Ponadto dziennikarz radiowej Trójki wybrał się na spacer plażą w stronę Niemiec po to, by na chwilę przenieść słuchaczy w przeszłość. W relacjach ze Świnoujścia nie zabrakło też rozmów o I Międzynarodowym Festiwalu Tanga Argentyńskiego oraz spotkania z miejscowymi literatami z Klubu Literackiego "Na Wyspie", którzy poezją i prozą opisują uroki miasta.

Relacje emitowane były w porannym popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Do południa" – o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 Polskiego Radia odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

Polecane