Jerzy Kwieciński: dziennikarze nie biorą takich informacji sami z siebie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jerzy Kwieciński: dziennikarze nie biorą takich informacji sami z siebie
Jerzy KwiecińskiFoto: PR

– Nie miałem wątpliwości co do solidności, uczciwości pana ministra Mariana Banasia – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Jerzy Kwieciński, minister finansów, inwestycji i rozwoju.

Posłuchaj

Jerzy Kwieciński o wyjaśnieniach Mariana Banasia ws. kamienicy (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Prezes Najwyższej Izby Kontroli, Marian Banaś, powiedział, że zawiesza sprawowanie funkcji i idzie na bezpłatny urlop do czasu zakończenia postępowania CBA, sprawdzającego jego oświadczenia majątkowe. Według "Superwizjera" w 2016 roku Marian Banaś zadeklarował sprzedaż kamienicy. Choć do transakcji nie doszło, umowa przedwstępna została odnotowana w dokumentach sądowych. W wynajmowanej nieruchomości miał mieścić się pensjonat udostępniający pokoje na godziny w ramach usług seksualnych świadczonych bez wydawania paragonów.


Marian Banaś 1200 F.jpg
M. Banaś: ten reportaż to prowokacja. Miał uderzyć we mnie i w rząd

– Dla mnie sytuacja wydaje się oczywista – w sposób szery i uczciwy opowiedział, jak ta cała historia wyglądała – powiedział Jerzy Kwieciński, odnosząc się do wyjaśnień złożonych przez Mariana Banasia za pośrednictwem mediów. Szef NIK tłumaczył, że przestał być właścicielem kamienicy w Krakowie miesiąc temu i starał się o jej sprzedaż od samego początku. Jej najemca był zainteresowany kupnem, jednak nie dostał kredytu i wycofał się z transakcji. Mówił też, że bardzo późno dowiedział się, jaka działalność jest prowadzona w wynajmowanym budynku.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jerzy Kwieciński zaznaczył, że wszystkie osoby na najwyższych stanowiskach w państwie są zawsze weryfikowane przez służby. Zauważył też, że liczba osób, które składają oświadczenia majątkowe, jest ogromna i gdyby służby miały stale weryfikować każdą z nich, ich liczebność musiałaby być zwielokrotniona. – Znacznie ważniejsze dla funkcjonowania państwa są kwestie dotyczące afer, potężnych korupcji – dodał. 

Gość Trójki ocenił też, że dziennikarze nie biorą takich informacji sami z siebie, tylko "dostają od kogoś". Jego zdaniem sprawa ma wymiar polityczny i nieprzypadkowo wyszła właśnie teraz, podczas kampanii wyborczej. Jak wskazał, chodziło o to, by uderzyć w Prawo i Sprawiedliwość. 

W audycji poruszono też temat deklaracji dot. pogłębiania współpracy obronnej między Polską i USA i związanych z nią wydatków, a także ewentualnego zniesienia limitu składek ZUS. 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jerzy Kwieciński (minister finansów, inwestycji i rozwoju)
Data emisji: 24.09.2019
Godzina emisji: 8.13

fc/ml

Polecane