Zakulisowe życie Parku Łazienkowskiego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zakulisowe życie Parku Łazienkowskiego
Pałac Na Wyspie w Łazienkach Królewskich w WarszawieFoto: PAP/Jan Morek

Przechadzając się po Parku Łazienkowskim, podziwiając go, nie zdajemy sobie sprawy jak wiele pracy wkładają w jego kształt pracownicy: ogrodnicy, ornitolodzy, architekci pejzażu.

Posłuchaj

Tajemnice Ogrodu Łazienkowskiego (Reportaż w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

To praca koncepcyjna, rozłożona na lata, wymagająca wyobraźni, wiedzy historycznej i przyrodniczej. Będzie to opowieść o tym, dlaczego obsadza się klomby w Łazienkach pastelowymi kwiatami, jaką nazwę będzie nosił przyszłoroczny tulipan-sadzonka, do kupienia przez odwiedzających, kto namówił pawie na ucieczkę z Ogrodu.

– Darczyńca w zeszłym roku ofiarował nam pawicę. Już po dwóch tygodniach okazało się, że jest to pawica bardzo temperamentna. Bardzo szybko zaaklimatyzowała się i zdominowała pawie, które żyją w naszym parku. Któregoś pięknego wieczoru postanowiła, że wymknie się z Łazienek na przechadzkę i dosłownie namówiła pozostałe pawie na eskapadę. Przechadzały się ulicą Bakalarską, ale na szczęście wróciły – opowiada jedna z pracownic parku.

Jakie barwy kwiatów są najbardziej "łazienkowskie"? Jak ogrodnicy parku radzą sobie z coraz częstszym brakiem deszczu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "O czym szumią drzewa? Opowieść o Parku Łazienkowskim" 
Autorka reportażu: Roma Leszczyńska
Data emisji: 19.09.2019
Godzina emisji: 18.42

Polecane