Czy zakazać smakowych e-papierosów?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy zakazać smakowych e-papierosów?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/LezinAV

Główny Inspektor Sanitarny w tym tygodniu wyśle do szkół list w sprawie e-papierosów. Chodzi o uprzedzenie rodziców przed skutkami, jakie dla zdrowia dzieci mogą mieć te urządzenia.

Posłuchaj

Co dalej z e-papierosami? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Na polski rynek wkraczają nowe firmy produkujące e-papierosy, oferujące e-liquidy – np. truskawkowe czy o smaku gumy balonowej. Twierdzą, że to oferta dla dorosłych…

– Nikotyna jest silnym środkiem uzależniającym i tego nikt nie kwestionuje. To jest nowa moda – mówi prof. Konrad Raczkowski, ekonomista i członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP. – Dla młodych osób jest to swego rodzaju afrodyzjak. To coś nowego. Kiedyś mieliśmy dopalacze, a teraz mamy takie nowinki jak smak gumy balonowej w elektronicznym papierosie – dodaje. 

– Nasz list do rodziców to bardziej krótkie kompendium wiedzy. Będzie tam informacja co to są e-papierosy. Do tego przegląd najnowszej wiedzy medycznej na ten temat. Znajdą się tam też rady, jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o uzależnianiach – wyjaśnia Jan Bondar, rzeczik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz ekspertów swoje zdanie wyrazili także nasi słuchacze.

***

Tytuł audycjiZa, a nawet przeciw 
Prowadzi: Agnieszka Furtak-Bilnik
Goście: prof. Konrad Raczkowski (ekonomista, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP), Jan Bondar (rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego), dr Łukasz Balwicki (Zakład Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej, Gdański Uniwersytet Medyczny), Elżbieta Piotrowska-Gromniak (stowarzyszenie Rodzice Szkole), Magdalena Patryniak (Stowarzyszenie Manko), Alina Kozińska-Bałdyga (Federacja Inicjatyw Oświatowych)
Data emisji: 17.09.2019
Godzina emisji12.10

kw

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane