Z warszawskiego bloku do dwustuletniej chaty

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Z warszawskiego bloku do dwustuletniej chaty
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Cinematographer

– Wszyscy przybyliśmy tutaj skądś. Miejscowi, którzy są tu od dwóch czy trzech pokoleń, przyjechali po wojnie. Oni rozumieją to, że przyjechaliśmy i jesteśmy razem – mówi Matylda Wawrzyńczak, która porzuciła zawód charakteryzatorki w jednym z warszawskich teatrów, by wraz z rodziną przenieść się na Podlasie, a później do Chromca na Dolnym Śląsku.

Posłuchaj

Jak odnaleźć kobiecą siłę? (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Chromiec to licząca zaledwie 205 mieszkańców wieś położona z Górach Izerskich. Dom Matyldy Wawrzyńczak ma już 200 lat i jest pełen pięknych komód, szaf oraz klimów w bajkowych kolorach. Co oprócz tego trzyma naszą rozmówczynię w tym miejscu już od dekady?

– Intensywne życie towarzyskie, takie, o jakim zawsze marzyłam. Mam wspaniałe przyjaciółki. Potrzebuję ich tak, że nawet wymyśliłyśmy, że na starość zamieszkamy razem. Poczułam tu babską energię i siłę. Poza tym szyję lalki. Tworzymy taką grupę gospodyń wiejskich, spotykamy się i dłubiemy razem. Nie tylko sprawia nam to frajdę, ale też potrafimy to sprzedać – opowiada rozmówczyni Grażyny Dobroń.

Jakie marzenia ma nasza bohaterka? Odpowiedź na to pytanie znajdą Państwo, słuchając dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 16.09.2019
Godzina emisji: 11.33

kr/mk

Polecane