Michalina Maruniak: w Kminku odnalazłam spokój i dziecięcą duszę

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Michalina Maruniak: w Kminku odnalazłam spokój i dziecięcą duszę
Michalina Maruniak z zespołu KminekFoto: archiwum zespołu

W Trójkowym studiu przy Myśliwieckiej 3/5/7 u Marka Niedźwieckiego zagościł zespół Kminek, który opowiedział o swojej najnowszej epce "V5".

Posłuchaj

Muzycy zespołu Kminek gośćmi Marka Niedźwieckiego (Markomania/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Najważniejsze składniki Kminkowego stylu AD 2019 to chwytliwe melodie, niebanalne teksty, trochę "ejtisowych" klimatów i charakterystyczny wokal. Kminek to trio: Michalina Maruniak – wokalistka i współkompozytorka repertuaru; Jerzy Delwo – gitara basowa, teksty, muzyczny "mózg" zespołu oraz Paweł Zając – gitary. W koncertowym składzie grupę wspomagają gitarzysta Arek Halikowski – gitary, Adam Rorat – instrumenty klawiszowe oraz perkusista Paweł Kurek. Nowe utwory zespół zarejestrował w jednym ze studiów w rodzinnej Legnicy. Jak doszło do wspólnego grania? 

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji "Markomania" z 14 września 2019 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji "Markomania" z 14 września 2019 >>>

– Poznaliśmy się przez Centrum Uśmiechu, czyli zespół występujący dla dzieci, w którym jestem od wielu lat. Któregoś razu Jurek powiedział, że ma piosenkę, która może mi się spodobać. Puścił mi ją, a ja oniemiałam, bo była tak dziwna. Odparłam, że musi znaleźć jakąś wokalistkę w stylu Amy Winehouse, a on powiedział: "Nie, nie. Ty ją zaśpiewasz!". Stwierdziłam, że spróbuję i tak powstała płyta "Kminek 34". Przez te piosenki wróciłam do swoich lat dziecięcych. Czasem bywa to przyjemne, a czasem bolesne – mówiła wokalistka i współkompozytorka "V5", Michalina Maruniak.

Skąd muzycy Kminku wzięli nazwę swojego zespołu? Jaka historia kryje się za tekstem piosenki "Nie kradnij"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Goście: Michalina Maruniak i Jerzy Delwo (zespół Kminek)

Data emisji: 14.09.2019
Godzina emisji: 12.07

kr/mk

Polecane