Koncert "Dla Miry" na antenie Trójki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Koncert "Dla Miry" na antenie Trójki
Zespół "Breakout" (od lewej) saksofon Włodzimierz Nahorny, perkusista Józef Hajdasz, wokalista, gitara Tadeusz Nalepa, wokalistka Mira Kubasińska i basista Piotr NowakFoto: PAP/Janusz Uklejewski

Breakout Days to wydarzenie muzyczne stworzone ku pamięci wybitnego twórcy, ponadczasowego artysty – Tadeusza Nalepy. Jego twórczość wytyczyła nowy kierunek w muzyce, łamiąc przy tym narzucone w latach 70. ograniczenia estetyczne.

Koncert "Dla Miry" ze Studia Koncertowego im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów wyemitowaliśmy w czwartek (12.09) o godz. 22.05, w ramach audycji "Bielszy odcień bluesa".

Muzyka stworzonego przez Tadeusza Nalepę zespołu Breakout od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa stała się marką rozpoznawalną w wielu krajach. Breakout to także marka, która w Polsce kojarzona jest z Rzeszowem. Breakout Days upamiętnia twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy i promuje ją wśród mieszkańców Rzeszowa, angażując twórców inspirujących się zespołem Breakout.

Breakout Days 2019 Breakout Days 2019

W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 12-14 września.

W czwartek, 12 września odbył się koncert w Studiu Koncertowe im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów. Wystąpili m.in. Martyna Jakubowicz, Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska i Magda Piskorczyk oraz zespół Nie-Bo z Robertem Luberą i Piotrem Nalepą. Koncert był transmitowany na antenie Radia Rzeszów i radiowej Trójki.

(mat. promocyjne)

Polecane