Wybory parlamentarne 2019. Politycy PiS i PO spierają się na programy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wybory parlamentarne 2019. Politycy PiS i PO spierają się na programy
Sala plenarna SejmuFoto: Twitter/Sejm

Wybory parlamentarne odbędą się już za nieco ponad miesiąc. Tymczasem między innymi dwie największe partie (PiS i PO) przedstawiły swoje programy wyborcze. O różnicach między nimi politycy obu ugrupowań dyskutowali w "Pulsie Trójki".

Posłuchaj

Cezary Grabarczyk i Jan Kanthak o kampanii wyborczej ("Puls Trójki")
+
Dodaj do playlisty
+

Kampania przed wyborami parlamentarnymi trwa w najlepsze. Swoje propozycje programowe przedstawili podczas konwencji między innymi Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska. Realizacja obu programów wymaga sporych nakładów budżetowych. 

pap szczecin pis 1200.jpg
Swastyki na plakatach działaczy PiS. "Rozpoczęła się brudna kampania"

O tym, jaka jest filozofia każdego z programów, mówili w audycji "Puls Trójki" Cezary Grabarczyk z Koalicji Obywatelskiej oraz Jan Kanthak, rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości.

– Jesteśmy konsekwentni w tym, co udało się zrobić przez ostatnie cztery lata. Warto wspomnieć, że w ostatnim roku rządów koalicji PO-PSL płaca minimalna wynosiła 1700 zł. Teraz jest ona na poziomie 2250 zł. Kolejne propozycje są więc konsekwencją naszych dobrych rządów – ocenił Kanthak. 

Cezary Grabarczyk: "nie przerzucamy kosztów na pracodawcę"

Do słów rzecznika MS odniósł się Cezary Grabarczyk. – Najbardziej zaniepokojeni programem PiS są pracodawcy. To oni bowiem będą musieli pokryć koszty zwiększonej płacy minimalnej – powiedział. 

– Nasza filozofia natomiast polega na zmniejszeniu danin, zmniejszyć podatek dla najmniej zarabiających i zmniejszyć ZUS. To jest istotna różbica. My nie przerzucamy kosztów na pracodawcę – podsumował Grabarczyk. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Cezary Grabarczyk (Koalicja Obywatelska), Jan Kanthak (rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości)
Data emisji: 9.09.2019
Godzina emisji: 17:42

kad/gs

Polecane