Nagrody Mediów Publicznych 2019. Antoni Libera nominowany w kategorii Słowo

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nagrody Mediów Publicznych 2019. Antoni Libera nominowany w kategorii Słowo
Antoni LiberaFoto: PAP/Rafał Guz

Nagrody Mediów Publicznych 2019 przyznawane są przez Telewizję Polską S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polską Agencję Prasową w kategoriach Obraz, Muzyka i Słowo. Tegoroczną nominację w tej ostatniej zdobył pisarz, tłumacz i znawca twórczości Samuela Becketta, Antoni Libera. Wyróżnienia zostaną wręczone 16 września.

Posłuchaj

"Samuel Beckett w Polsce to Libera" (Do Południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Antoni Libera otrzymał nominację "za wprowadzanie Polaków w świat największych dzieł literatury anglosaskiej w szczególności Samuela Becketta, Williama Szekspira i Oscara Wilde'a, a także za wybitną działalność reżyserską oraz udział w rozwoju teatru polskiego". 

– Antoni Libera spolszczył cały dorobek Samuela Becketta. Wszystkie dramaty, które są grane w polskich teatrach, zostały przełożone właśnie przez Antoniego Liberę. Odświeża klasykę i ma zwyczaj zajmowania się literaturą przez duże "L". Przełożył też wszystkie dramaty Sofoklesa łącznie z "Antygoną". Po tłumaczeniach Sofoklesa wziął się za Racine'a i już wkrótce dostaniemy komplet dramatów tego francuskiego klasyka z "Fedrą" na czele – zapowiada Mariusz Cieślik w rozmowie z Hirkiem Wroną.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzący: Hirek Wrona
Autor Cyklu "Nagrody Mediów Publicznych – nominacje": Mariusz Cieślik
Data emisji: 4.09.2019
Godzina emisji: 11.13

kr

Serwis specjalny – Nagrody Mediów Publicznych 2019 Serwis specjalny – Nagrody Mediów Publicznych 2019

Polecane