"Westerplatte", czyli przybliżanie czytelnikowi historii

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Westerplatte", czyli przybliżanie czytelnikowi historii
Płonące Warsztaty Portowe Rady Portu i Dróg Wodnych położone przy ogrodzeniu Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte. Fotografia wykonana z Nowego Portu w Gdańsku 1 września 1939 roku Foto: NAC/Wydawnictwo Prasowe Kraków-Warszawa

– O Westerplatte wie każdy Polak. Natomiast to, co się tam wydarzyło, jak to faktycznie wyglądało, to wiedza zarezerwowana głównie dla historyków – wyjaśnia Jacek Komuda, autor powieści historycznej "Westerplatte".

Posłuchaj

Jak wyglądała obrona Westerplatte wg Jacka Komudy? (Trójkowy chuligan literacki)
+
Dodaj do playlisty
+

"Westerplatte" Jacka Komudy "Westerplatte" Jacka Komudy

To książka o żołnierzach z Westerplatte. Powieść historyczna oparta na najnowszych pracach historycznych odsłaniających dramatyczne i nieznane tajemnice siedmiodniowej, bohaterskiej obrony Składnicy Tranzytowej w Gdańsku. Miejsca, gdzie padły pierwsze strzały rozpoczynające II wojnę światową. Miejsca szczególnego dla wszystkich Polaków.

Kto był prawdziwym bohaterem Składnicy Tranzytowej w Gdańsku? Komu naprawdę zawdzięczamy fakt, że placówka nie padła po pierwszym ataku? Jakie tajemnice obrony przez lata pozostawały nieodkryte? Tego wszystkiego można się dowiedzieć z "Westerplatte" Jacka Komudy.

Dlaczego służba na Westerplatte była czymś, o czym wielu żołnierzy marzyło? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

Tytuł audycji: Trójkowy chuligan literacki 
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz  
Gość: Jacek Komuda (pisarz)
Data emisji: 31.09.2019
Godzina emisji: 14.48

mat. prasowe/ml/gs

Polecane