Trójka na finale Lato z Radiem Festiwal 2019 w Krakowie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka na finale Lato z Radiem Festiwal 2019 w Krakowie
Piotr Metz i Tomasz ŻądaFoto: Darek Kawka

– Wielki finał Lato z Radiem Festiwal 2019 to nie tylko kilkudziesięciu najlepszych polskich wykonawców, audycje Polskiego Radia na żywo i atrakcje w trzech specjalnych strefach dla widzów, ale również muzyczne premiery i niespodziank – tak o wydarzenia, które odbyły się w dniach 30-31 sierpnia w Krakowie, mówił Piotr Metz, dyrektor artystyczny.

Posłuchaj

Tomasz Żąda w rozmowie z Piotrem Baronem opowiada jak wygląda praca przy wyjazdowych wydaniach audycji "Muzyczna poczta UKF" (LP Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Gdzie było można spotkać dziennikarzy Trójki na "Lato z Radiem Festiwal 2019" w Krakowie?

W piątek (30.08) większość Trójkowych audycji była nadawana wprost z terenu festiwalu:

Piotr Baron i Marek Niedźwiecki, fot. Sebastian Gołos/Polskie Radio Piotr Baron i Marek Niedźwiecki, fot. Sebastian Gołos/Polskie Radio

W piątek (w godz. 12.00 do 22.00) czekaliśmy na Państwa także w Strefie Muzycznej na Placu przed Muzeum Narodowym.  

żąda 1200.jpg
Jacek Wolny – z gitarą przez Europę

Późnym wieczorem, między 22.00 a 1.05 zaprosiliśmy do Trójki na transmisję koncertów NosowskiejVoo Voo feat. Ritmo Bloco feat. Przybysz - Przybysz, które odbyły się na scenie głównej w Parku Jordana.

W sobotę (31.08) również trwały spotkania z dziennikarzami w studiach plenerowych Polskiego Radia. Z krakowskiego finału "Lato z Radiem Festiwal 2019" nadawane były:

***

Podczas koncertu otwarcia – w piątek, 30 sierpnia – Barbara Wrońska wykonała (z towarzyszeniem siostrzanego projektu Przybysz – Przybysz) po raz pierwszy własną interpretację pieśni Stanisława Moniuszki "Złota rybka". Radiowa premiera tego utworu zaplanowana została dopiero na 6 września.

Muzyczną niespodziankę dla krakowskiej publiczności miała również Natalia Przybysz, która w piątkowy wieczór zaprezentowała premierowo utwór "Ciepły wiatr". Nagranie to zapowiada najnowszą solową płytę artystki "Jak Malować Ogień", która ukaże się w październiku tego roku. 

Z kolei w sobotę, 31 sierpnia kilka nowych kompozycji zaprezentował przedpremierowo Skubas.  Będzie to dla mnie bardzo ważny dzień, bo planuję zagrać nowe piosenki, które jeszcze nigdy i nigdzie nie wybrzmiały. Te premierowe kompozycje znajdą się na następnym moim albumie i część z tego materiału zagramy na żywo przed krakowską publicznością – zapowiadał artysta.

W Krakowie wystąpili również: Smolik/Kev Fox, The Dumplings, Król, Mazolewski/Porter, Nosowska, Fisz Emade Tworzywo, Voo VooAnita Lipnicka, Mela Koteluk, Julia PietruchaDaria Zawiałow, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie oraz Krzysztof Iwaneczko & Chopin University Big Band

Wstęp na koncerty w Parku Jordana był wolny.

Polecane