Jakub Gierszał: wymiana energii z publicznością uzależnia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jakub Gierszał: wymiana energii z publicznością uzależnia
Igo i Jakub Gierszał na scenie Męskiego Grania 2019 w ŻywcuFoto: Michał Murawski

24 sierpnia w Żywcu wybrzmiały ostatnie dźwięki tegorocznej edycji Męskiego Grania. W tym wydaniu "Listy osobistej" nasi dziennikarze nadawali z dwóch miejsc jednocześnie – Anna Gacek z łowickiego Amfiteatru pod Grójcem, zaś Piotr Metz ze Strefy Kultury w Katowicach. Oboje nie tylko puszczali utwory artystów występujących na festiwalu, ale także rozmawiali z niektórymi z nich.

Jednym z gości audycji był Jakub Gierszał, który mimo braku doświadczenia wokalnego, odważył się pojawić w roli gościa specjalnego Męskiego Grania 2019. Jak mówił Piotrowi Metzowi, nie żałuje swojej decyzji. – Czasami w życiu warto wykonać skok w nieznane, tym bardziej że jak się na niego odważymy, to wszystko zaskakuje nas pozytywnie i pcha dalej. To jest dla mnie ogromny zastrzyk energii. Okazuje się, że warto ryzykować – stwierdził aktor.

Tu możesz posłuchać pierwszej godziny "Listy osobistej" z 24 sierpnia >>>

Tu możesz posłuchać drugiej godziny "Listy osobistej" z 24 sierpnia >>>

Tu możesz posłuchać trzeciej godziny "Listy osobistej" z 24 sierpnia >>>

O muzycznych wyzwania mówił także Andrzej Smolik. Czy przygotowanie którejś z kompozycji na potrzeby festiwalu było szczególnie trudne?  – Najbardziej lubimy grać utwór "Jutro jest dziś" Pawła Krawczyka, gitarzysty naszego zespołu. W tej piosence jest coś, co sprawia, że grając ją, świetnie się bawimy, a paradoksalnie, jest to piosenka najtrudniejsza ze wszystkich. Jest połamana, trochę dziwna, ma mnóstwo części. Na próbach wydawało nam się, że przygotowanie jej będzie męką, tymczasem poszło gładko – opowiadał Annie Gacek.

W audycji wypowiedzieli się także Skubas, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor, raper GrubSon, wokalista Piotr Rogucki, Roman Szczepanek – twórca festiwalu Opole Songwriters Festival oraz Tomasz Organek.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań audycji.

***

Tytuł audycji: Lista osobista  
Prowadzą: 
Anna Gacek, Piotr Metz
Goście: Skubas (piosenkarz, gitarzysta, kompozytor), GrubSon (raper, producent muzyczny), Piotr Rogucki (wokalista, autor tekstów, aktor), Roman Szczepanek (twórca festiwalu Opole Songwriters Festival), Tomasz Organek (muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, członek Akademii Fonograficznej ZPAV), Jakub Gierszał (aktor), Andrzej Smolik (muzyk, kompozytor, producent muzyczny)
Data emisji: 24.08.2019 
Godzina emisji: 19.09, 20.07, 21.09

kr/ml

Polecane