Trójka z wizytą w Wilnie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka z wizytą w Wilnie
Panorama WilnaFoto: Shutterstock.com

Wioletta Myszkowska z Programu 3 Polskiego Radia wybrała się z reporterskim mikrofonem do stolicy Litwy. Jej relacji można było wysłuchać w Trójce w środę 14 sierpnia.

Posłuchaj

Pamięć o unii polsko-litewskiej (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie – w ramach cyklu "Trójka – jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej "egzotycznych" miast. Kolejnym miejscem, które odwiedził Program 3 Polskiego Radia, było Wilno.

– Poszukamy śladów unii polsko-litewskiej we współczesnej fotografii. Przyjrzymy się wileńskiemu street artowi oraz temu, jak radzą sobie z nim władze miasta. Odwiedzimy państwo w mieście – Republikę Zarzecza, która 22 lata temu ogłosiła niepodległość oraz porozmawiamy o najciekawszych punktach ich konstytucji. A to wszystko przy wtórze kankles i pieśni Bałtów, którzy w Wilnie i poza nim odkrywają i praktykują tradycje swoich przodków – zapowiadała przed audycją Wioletta Myszkowska.

Relacji naszej dziennikarki prosto z tego miasta można było wysłuchać w środę 14 sierpnia w porannym i w popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" (godz. 6.40 i 7.40, 16.20 i 17.20) oraz w audycji "Do południa" (godz. 10.30). 

***

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: SeulTbilisiWenecjęTel Awiw i JerozolimęLos AngelesPulęPodgoricęOdessęKluż-NapokęKaliningrad, Nowy JorkBerlin, ChicagoTokio, Dubrownik, Los Angeles, Singapur, Niceę, Oslo, Pekin, Toronto, GenewęStambuł, BudapesztSplitMiami i Połągę.

Polecane