Niedziela w zagadkowym Zamościu!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Niedziela w zagadkowym Zamościu!
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Pressmaster

Prosto ze Szczebrzeszyna, gdzie chrząszcz brzmi w trzcinie i gdzie właśnie zakończył się Festiwal Języka Polskiego, pojechaliśmy do Zamościa. Katarzyna Stoparczyk oraz Daria, Jagódka i Franek poprowadzili audycję z tamtejszego ogrodu zoologicznego.

Posłuchaj

Zamojskie opowieści (Zagadkowa niedziela/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W ptaszarni pojawił się hejnalista – Kazimierz Szady, autor roztoczańskich horrorów – Łukasz Izarowski, z-ca dyrektora gościnnego Ogrodu Zoologicznego w Zamościu – Łukasz Sułowski oraz przewodnik po Zamościu i przepięknym Roztoczu – Daniel Zawadziński, którego zapytaliśmy o najpiękniejsze zakątki tego terenu.

– Jest Stare Miasto z przepiękną zabudową, ze starymi kamieniczkami. To miasto, jakiego nie zobaczymy nigdzie indziej w Polsce, bo powstałe na tzw. surowym korzeniu. Wyobraźmy sobie, że cofamy się w czasie o 400 lat. Rozglądamy się dookoła, widzimy zoo, widzimy ulice, sklepy dookoła, a kiedyś nie było tutaj nic, tylko pola, rozlewiska i przepływające nieopodal rzeki. Tu od początku zbudowano nowe miasto, więc ono ma swój niepowtarzalny charakter – opowiada Daniel Zawadziński.

Co jeszcze warto zobaczyć w tym mieście? Na ile stron świata w Zamościu jest grany hejnał?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Data emisji:
 11.08.2019
Godzina emisji: 9.05

kr/mk

Polecane