Męskie Granie w Katowicach. Bela Komoszyńska i Krzysztof Zalewski nie tylko o muzyce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Męskie Granie w Katowicach. Bela Komoszyńska i Krzysztof Zalewski nie tylko o muzyce
Męskie Granie 2019. Koncert w KatowicachFoto: Michał Murawski

W audycji "Myśliwieckiej 3/5/7" wprost ze studia plenerowego Trójki w Katowicach, gdzie ma miejsce kolejny przystanek na trasie Męskiego Grania 2019, Anna Gacek rozmawiała z artystami m.in. o tym, co nowego przynoszą tegoroczne koncerty, a także jak stają się one źródłem rozwoju dla samych muzyków.  

Posłuchaj

"Myśliwiecka 3/5/7" z Męskiego Grania w Katowicach – część 1 (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W pierwszej godzinie audycji gościem Anny Gacek była Bela Komoszyńska, która opowiadała o codzienności artystów, czyli sztuce balansowania nad ziemią i stąpania po ziemi. Wokalistka Sorry Boys wystąpi na koncercie Męskiego Grania w Katowicach jako gość projektu Ani Rusowicz: Tribute to 2 plus 1. – To absolutnie wyjątkowy projekt. Najbardziej znane, piękne kompozycje 2 plus 1. To projekt jednorazowy, przygotowany specjalnie na Męskie Granie. Dla mnie te spotkania muzyków to chyba najpiękniejsza wartość Męskiego Grania. To nieporównywalne z niczym – opowiada artystka. Co jeszcze jest wartością podobnych projektów dla Beli Komoszyńskiej? 

drugiej godzinie audycji plenerowej studio Trójki odwiedził Krzysztof Zalewski, który mówił o śpiewaniu… bez ściągawki i o znaczeniu Talking Heads dla muzyki. Artysta przyznał, że koncerty na Męskim Graniu, gdzie na scenie jest sam, są dużym wyzwaniem. – Zmierzyć się z siedmioma tysiącami ludzi zupełnie w pojedynkę… Muszę trochę polegać na technologii. Oczywiście nie używam żadnych przygotowanych wcześniej ścieżek. Wszystko, co mają Państwo okazję usłyszeć na moich solo-aktach, to są rzeczy, które nagrywam i odtwarzam na żywo w czasie rzeczywistym, ale może się zdarzyć awaria... I co wtedy mogę zrobić? Wyjść z gitarą akustyczną i dokończyć koncert. Ale ja to lubię – deklaruje artysta. Krzysztof Zalewski opowiadał także o swojej ambicji, rywalizacji z innymi muzykami i współpracy m.in. z Dawidem Podsiadło oraz Igo.  

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Anna Gacek
G
oście: Bela Komoszyńska (wokalistka zespołu Sorry Boys), Krzysztof Zalewski (muzyk) 
Data emisji: 10.08.2019 
Godzina emisji: 17.10, 18.06

gs/mk

Polecane