Elżbieta Witek nowym marszałkiem. Będą zmiany w Sejmie?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Elżbieta Witek nowym marszałkiem. Będą zmiany w Sejmie?
Prezes PiS Jarosław Kaczyński (C), minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak (P), wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska (L) oraz nowy marszałek Sejmu Elżbieta Witek (C-dół) na sali obrad Sejmu, 9 bm. w Warszawie. Posłowie wybrali nowego marszałka Sejmu, czyli Elżbietę WitekFoto: PAP/Piotr Nowak

Wybór nowego marszałka Sejmu komentowali w "Pulsie Trójki" dr Katarzyna Kasia ("Kultura Liberalna") i Tomasz Wróblewski (Warsaw Enterprise Institute). 

Posłuchaj

Czy nowa marszałek Sejmu zdoła wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu izby? (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Elżbieta Witek zastąpiła Marka Kuchcińskiego na stanowisku marszałka Sejmu. Wczoraj podczas wspólnej konferencji prasowej z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim Kuchciński zapowiedział rezygnację w związku z wątpliwościami wokół jego lotów rządowymi samolotami.

Czytaj więcej
witek sejm 1200 tt.jpg
Elżbieta Witek nowym marszałkiem Sejmu. Była minister zastąpiła Marka Kuchcińskiego

Dr Katarzyna Kasia stwierdziła, że Elżbieta Witek to zaskakujący wybór na marszałka Sejmu. – Kandydatura Elżbiety Witek właściwie się nie pojawiała. Można by było zapytać, dlaczego funkcji marszałka nie przejął Ryszard Terlecki, który był, zdaje się, najbardziej naturalnym kandydatem jako wicemarszałek. Po drugie, dlaczego pani Elżbieta Witek, która ledwo co objęła stanowisko ministra spraw wewnętrznych, już rezygnuje z tej funkcji – powiedziała publicystka.  

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Tomasz Wróblewski wskazał, że do końca kadencji już tylko dwa miesiące. – Jakimś zaskoczeniem może być fakt, że ogłoszenie rezygnacji Marka Kuchcińskiego odbyło się w siedzibie partii, tylko tyle że jesteśmy tuż przed wyborami, to jest druga osoba w państwie i dla każdej partii to jest wstrząs (…) Też zastanawiałem się, kto go zastąpi, ale pamiętajmy, że mówimy tylko o dwóch miesiącach, kilku spotkaniach Sejmu. Nie będzie to miało tak dużego znaczenia. Mam nadzieję, że pani marszałek Witek zechce pewne bariery, które zostały ustanowione między obywatelami a posłami, czyli te kurtyny, barierki rozmaite, które tam powstały, czyli czysto fizyczne ogrodzenia, znieść – podkreślił Tomasz Wróblewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzący: Mariusz Krzemiński
Goście: dr Katarzyna Kasia ("Kultura Liberalna"), Tomasz Wróblewski (Warsaw Enterprise Institute)
Data emisji: 9.08.19
Godzina emisji: 17.45

dcz/gs

Polecane