Pamiątka z Polski – co przywożą z naszego kraju turyści?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Pamiątka z Polski – co przywożą z naszego kraju turyści?
Stoisko z pamiątkami na Starym Mieście w WarszawieFoto: shutterstock.com/Elena Odareeva

Z wakacji w Egipcie Polacy przywożą miniaturowe piramidy, z Francji – wino. A co zagraniczni turyści zabierają ze sobą z Polski? 

Posłuchaj

Jakie pamiątki możemy zaoferować turystom? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

– W Warszawie ludzie kupują magnesy z napisem "Warszawa" lub "Polska", zależy czy są to turyści z innych krajów, czy są to nasi rodacy. Bardzo często są magnesy z powstańcem, ale też Placem Zamkowym, Zamkiem Królewskim albo syrenką – mówi Pani Bogusia, która sprzedaje pamiątki na warszawskim Starym Mieście.

Okazuje się, że z naszego kraju można przywieźć także oryginalne, a przy tym związane z danym regionem artefakty – świeżą, wędzoną rybę z Jastarni, haft kaszubski czy tradycyjne, rybackie nakrycie głowy. Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem ogłosiło konkurs na niebanalną pamiątkę z tego miasta, nawiązującą do kultury górali i Podhala.

– Oczekujemy pamiątki, która będzie bardzo ładna, która będzie kojarzyła się z naszym regionem i która też będzie tania, nie będzie elitarną pamiątką dla bogatych, tylko każdy będzie mógł ją kupić – mówi Anna Wende-Surmiak, dyrektor muzeum.

Jakie, często kuriozalne pamiątki mogą kupić przyjezdni na naszych stoiskach? Jaka nagroda przysługuje szczęśliwemu zwycięzcy konkursu na ciekawą pamiątkę z Zakopanego?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzący: Krystian Hanke
Data emisji: 7.08.2019
Godzina emisji: 7.41

kr

Polecane