Fenomen pielgrzymek do Santiago de Compostela

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Fenomen pielgrzymek do Santiago de Compostela
Szlak Camino Primitivo na trasie do Santiago de CompostelaFoto: Shutterstock.com/Kristina Vackova

To wydanie "Klubu Trójki" poświęcone było najsłynniejszej trasie pielgrzymkowej Europy, czyli Drodze św. Jakuba biegnącej do Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Posłuchaj

Jak wygląda podróż do Santiago de Compostela? (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Ten najsłynniejszy szlak pątniczy średniowiecza przeżywa od II połowy XX wieku prawdziwy renesans, przyciągając pielgrzymów z całego świata. Jego specyfiką jest to, że ma układ gwiaździsty, tzn. że do miejsca przeznaczenia wiodą różne ścieżki z całego kontynentu, które zbiegają się w jednym punkcie. O fenomenie Camino opowiadali w audycji autorzy książek poświęconych tej tematyce: Jan Gać i Dariusz Lipiński.

– Nasze pielgrzymowanie na Jasną Górę jest zawsze zorganizowane. Wyprawa do Camino jest indywidualna, jednak to nie znaczy, że jest to samotna wędrówka – zaznaczył Jan Gać. – W trakcie tej pielgrzymki człowiek styka się z poczuciem obcowania z nieskończonością, z Bogiem. To trzeba przeżyć indywidualnie. W grupie wyglądałoby to zupełnie inaczej – dodał Dariusz Lipiński. 

Czy lepiej jest dotrzeć do Santiago de Compostela rowerem czy pieszo? Dlaczego wędrówka jest tak ważna i co można zobaczyć po drodze? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Grzegorz Górny
Goście: Jan Gać, Dariusz Lipiński (autorzy książek o Drodze św. Jakuba)
Data emisji: 7.08.2019
Godzina emisji: 21.08

kw/mk

Polecane