"Miasto na Wzgórzu", czyli bostońscy policjanci na tropie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Miasto na Wzgórzu", czyli bostońscy policjanci na tropie
Kevin Bacon na nowojorskiej premierze "Miasta na Wzgórzu", 4 czerwca 2019 rokuFoto: shutterstock.com/lev radin

Boston to nie tylko miejsce historycznie kojarzące się z herbatą, ale i jedno z najbardziej filmowych miast świata. Do fikcyjnych mieszkańców Bostonu, których mogliśmy oglądać w m.in. "Infiltracji" Martina Scorsese, "Rzece Tajemnic" Clinta Eastwooda czy serialu "Ray Donovan", dołączyli bohaterowie produkcji Matta Damona i Bena Afflecka "Miasto na Wzgórzu".

Posłuchaj

"Miasto na Wzgórzu" (Adamski Seryjny/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Pokazywany na HBO serial opowiada historię współpracy ideowego prokuratora i skorumpowanego agenta FBI, którzy wypowiadają wojnę przestępczości w mieście baseball'owych czerwonych skarpet.

– "Miasto na Wzgórzu" jest hołdem oddanym tym, którzy na poważnie zajęli się ratowaniem Bostonu przed totalnym upadkiem. Historia intryguje także w warstwie sensacyjnej, mimo tego, że kino w każdy możliwy sposób eksploatowało wizerunek upadłego gliniarza budzącego się z letargu w imię wyższego dobra. Cóż, dzięki takim gliniarzom ja czuje się odprężony, ilekroć jestem w Bostonie – ocenia autor audycji.

Kogo znajdziemy w obsadzie najnowszej serii HBO? Gdzie w Bostonie, według Łukasza Adamskiego, lepiej nie wychodzić na spacer?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadzi: Łukasz Adamski
Data emisji: 6.08.2019
Godzina emisji: 11.28

kr

Polecane