Wycieczka na Księżyc. Dlaczego warto obejrzeć film "Apollo 11"?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wycieczka na Księżyc. Dlaczego warto obejrzeć film "Apollo 11"?
Odcisk stopy Buzza Aldrina na KsiężycuFoto: shutterstock.com/Digital Images Studio

W tym wydaniu "ABC popkultury - zestaw powiększony" Jan Niebudek zaprosił Słuchaczy na pokład i zabrał wszystkich na Księżyc, a wszystko to w związku z 50. rocznicą lądowania na naszym naturalnym satelicie i filmie dokumentalnym, który powstał na podstawie wydarzeń z 1969 roku. 

Posłuchaj

Historia lądowania na Księżycu (ABC popkultury - zestaw powiększony/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Do kin na całym świecie trafił film dokumentalny o wydarzeniach z lipca 1969 roku. Produkcja dokładnie ukazuje przygotowania do pierwszego w historii lotu na Księżyc, podczas którego członkowie załogi mieli postawić stopę na naszym naturalnym satelicie. Neil Armstrong, Edwin Aldrin i Michael Collins – tych trzech bohaterów możemy w końcu wnikliwie poznać, a także przekonać się jak niebezpieczna i skomplikowana była wyprawa na Księżyc 50 lat temu. 

– Myślę, że określając ten film jako "udany" to nadal zbyt mało powiedziane na ten temat. Takiej produkcji nie mieliśmy jeszcze szansy oglądać. Do tej pory dokumenty polegały na przedstawianiu wybranych momentów z całej tej misji, a w tle słyszeliśmy lektora. "Apollo 11" to dokument jedyny w swoim rodzaju – mówi Konrad Kozłowski z portalu antyweb.pl.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której mówiliśmy również o filmie "Truposze nie umierają". 

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Jan Niebudek
Goście: Krzysztof Varga (pisarz, publicysta), Konrad Kozłowski (antyweb.pl)
Data emisji: 4.08.2019 
Godzina emisji: 12.07

kw/gs

Polecane