Anna Książek i jej pomysły na zmienianie świata

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Anna Książek i jej pomysły na zmienianie świata
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Patty Chan/Shutterstock

Jest krucha, niewysoka i bardzo ładna. Kiedy była małą dziewczynką, obiecała sobie, że zrobi wszystko, aby zostawić ten świat lepszym niż go zastała.

Posłuchaj

Anna Książek o swoich podróżach (Zagadkowa niedziela/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

I rzeczywiście to robi. Kilka lat temu wyruszyła razem ze swoich chłopakiem, Andreą w daleką podróż, aby szukać takich jak ona. Spotkała niewidomą Japonkę, która zakłada mobilne biblioteki w ubogich, tajskich społecznościach. Spotkała także Kolumbijczyków, którzy ze stert otaczających ich śmieci postanowili robić instrumenty. Dzisiaj wszyscy oni tworzą znakomitą orkiestrę. Jeżdżą po świecie i dają koncerty na instrumentach pozyskanych z recyklingu.

Przykłady można mnożyć. O wszystkich warto dowiedzieć się poznając projekt "How to change the world".W zagadkowym studio opowiedziała o nich jego pomysłodawczyni, podróżniczka Anna Książek. 

– Każdy z nas ma ogromne możliwości. Trzeba po prostu zacząć. Potem okaże się, w którym kierunku można iść – mówiła w audycji Anna Książek. Jak zmieniać świat? Czy można robić to w domu? Co jest do tego niezbędne? Zapraszamy do wysłuchania załączonego nagrania!

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Anna Książek (podróżniczka) 
Data emisji:
 4.08.2019
Godzina emisji: 9.06

kw

Polecane