Podróżnik na jednej nodze

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Podróżnik na jednej nodze
Rafał Gręźlikowski był kiedyś sportowcem wyczynowym. Choć stracił nogę, zachował sprawność i optymizmFoto: archiwum prywatne

Rafał Gręźlikowski oprócz tego, że jest sportowcem z sukcesami na koncie, pokochał podróże. Do wybranych miejsc, nawet bardzo odległych, dociera na rowerze.

Posłuchaj

Rafał Gręźlikowski o swoich podróżach (Czas niezwykły/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W ten sposób podróżuje po całej Europie. Śpi pod namiotem, korzysta z wolności, jaką daje choćby brak konieczności wcześniejszej rezerwacji noclegu czy sama możliwość przemieszczania się w dowolnie wybranym kierunku. W pokonywaniu tysięcy kilometrów na dwóch kołach (także zimą) nie przeszkadza mu brak jednej nogi – amputowanej z powodu nowotworu. Właśnie wrócił z kolejnej wyprawy i już wyrusza na następną. Stworzył także grupę wsparcia dla osób po amputacjach. Jest organizatorem największego i najbardziej wszechstronnego jak dotąd obozu dla takich ludzi.

Rafał Gręźlikowski w siedzibie Programu Trzeciego Polskiego Radia Rafał Gręźlikowski w budynku radiowej Trójki

– Mam za sobą pewnie ponad 100 tysięcy kilometrów na rowerze. Przestałem to po prostu liczyć. Dla mnie najważniejsze są te przygody, te miejsca i ci ludzie, którzy stają na mojej drodze – podkreśla gość Trójki.

W audycji również cykl "Na wyciągnięcie ręki", a w nim: Ogród na PTak. Projekt Stowarzyszenia Ptaki Polskie, zachęcający Polaków do tworzenia ogrodów przyjaznych dla ptaków, motyli, pszczół i innych owadów.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska 
Goście: Rafał Gręźlikowski (podróżnik)
Data emisji: 29.07.2019 
Godzina emisji: 23.07

kw/mk

Polecane