Co przyniósł nam 50 zjazd Comic-Con?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Co przyniósł nam 50 zjazd Comic-Con?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/tunechick83

21 lipca zakończyła się impreza, w której uczestniczyli, lub pragnęli uczestniczyć, wszyscy fani popkultury z całego świata – Comic-Con w San Diego w Stanach Zjednoczonych. O 50, jubileuszowym konwencie miłośników komiksów, filmu i fantastyki rozmawialiśmy z Radosławem Czyżem z "Gazety Wyborczej".

Posłuchaj

Comic-Con 2019 – wrażenia, premiery, nowości (ABC Popkultury – zestaw powiększony/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 – Największe dreszcze wywołały u mnie dwie rzeczy. Pierwszą był zwiastun "Wiedźmina", w tym przypadku czekałem do północy, do końca tego panelu, kiedy ten zwiastun miał pojawić się w Internecie. Kolejnego dnia wstałem rano i zobaczyłem, co zrobił Marvel. Tak jak mówią Amerykanie, to był "mic drop", nie było nic więcej do dodania – opowiadał dziennikarz, który aktywnie śledził wydarzenia mające miejsce na zjeździe.

– Dla mnie przygoda z Comic-Conem, oczywiście z oddali, w tym roku zaczęła się od zwiastuna drugiej części filmu "To" na podstawie powieści Stephena Kinga, tym razem z dorosłą obsadą – dodała Katarzyna Borowiecka.

Z Radosławem Czyżem rozmawialiśmy także o tym, jak Comic-Con z niewielkiego festiwalu komiksowego w ciągu pół wieku stał się wielką branżową imprezą oraz o nowościach i nadchodzących premierach, o których mogliśmy dowiedzieć się dzięki konwentowi.

Ponadto w audycji:

  • rozmowa z Aleksiejem Pażytnowem, twórcą kultowej gry Tetris, która w tym roku skończyła 35 lat oraz Boxem Brownem, autorem komiksu "Tetris. Ludzie i gry";
  • "Blankets: Pod śnieżną kołderką" Craiga Thomsona, którego temat poruszyliśmy z wydawcą i znawcą komiksowym, Pawłem Timofiejukiem.

***

Tytuł audycjiABC popkultury – zestaw powiększony
ProwadziKatarzyna Borowiecka 
Autorka materiału dodatkowego: Wioletta Myszkowska
Goście: Radosław Czyż ("Gazeta Wyborcza"), Paweł "Timof" Timofiejuk (wydawca komiksowy)
Data emisji: 28.07.2019 
Godzina emisji: 12.07

kr/kw

Polecane