Męskie Granie zawitało do Gdyni – rozmowa z Błażejem Królem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Męskie Granie zawitało do Gdyni – rozmowa z Błażejem Królem
Męskie Granie 2019 w GdyniFoto: Michał Murawski

To był trzeci przystanek tegorocznego Męskiego Grania. W Parku Kolibki w Gdyni oczywiście pojawiła się Anna Gacek, która poprowadziła audycję prosto z Trójmiasta i spotkała się z gwiazdami tegorocznej trasy. 

Posłuchaj

"Myśliwiecka 3/5/7" z gdyńskiego Męskiego Grania – część 1 (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

pierwszej godzinie audycji odbyliśmy muzyczną podróż do przeszłości festiwalu. Muzyczne pocztówki z poprzednich edycji Męskiego Grania nadali m.in. Lao CheHEY oraz Męskie Granie Orkiestra z koncertowym wykonaniem utworu "Misiowie Puszyści" Siekiery.

drugiej godzinie audycji do Trójkowo-plenerowego mikrofonu Anny Gacek przemówił Błażej Król. – Męskie Granie to super przygoda i już trochę taka nasza codzienność. Nie jesteśmy pod sufitem, nie leżymy też pod łóżkiem, jest równowaga, ale ten motor jest cały czas napędzany energią – głównie słuchaczami, koncertami i wszystkim dookoła – mówił muzyk. – Od roku mamy możliwość utrzymywania się tylko z grania, tylko z tworzenia, tylko z tego, co naprawdę sprawia nam przyjemność. To jest największe uwieńczenie tego, co robimy – dodał.

Z artystą rozmawialiśmy także o nadchodzącej płycie, której premiera już we wrześniu oraz trudnej roli wykonawcy cudzych utworów, która przypadła Królowi podczas tegorocznej edycji.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Anna Gacek
G
oście: Błażej Król (muzyk), 
Data emisji: 27.07.2019
Godzina emisji: 17.11, 18.08

kr/kw

Polecane