Drzewka przyjaźni z Nadleśnictwa Wejherowo od radiowej Dwójki dla pozostałych anten Polskiego Radia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Drzewka przyjaźni z Nadleśnictwa Wejherowo od radiowej Dwójki dla pozostałych anten Polskiego Radia
Trójkowa załoga z podarunkami od radiowej Jedynki Foto: Artur Szklarczyk

Kilkanaście młodych drzewek iglastych zostało zasadzonych w środę 24 lipca przy siedzibie Polskiego Radia przy al. Niepodległości w Warszawie oraz w ogrodzie radiowej Trójki przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7. Młode sosny i świerki to dar Nadleśnictwa Wejherowo dla Programu 2 Polskiego Radia, który "podzielił się" drzewkami ze swoimi siostrzanymi antenami – Jedynką, Trójką i Czwórką.

W miniony weekend 19-20 lipca Polskie Radio odwiedziło Puck, drugie po Zakopanem miasto na mapie Lato z Radiem Festiwal 2019. Jak w każdym z festiwalowych miast koncertom w piątek i sobotę towarzyszyło wiele atrakcji przygotowanych przez wszystkie anteny Polskiego Radia. W trakcie odbywającej się tam plenerowej akcji "Dwójka na Miejscu – Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39" zaprezentowało się m.in. Nadleśnictwo Wejherowo, które przygotowało dla słuchaczy warsztaty pirograficzne, czyli wypalania w drewnie. Na pamiątkę spotkania leśnicy z Pomorza podarowali dziennikarzom Programu 2 Polskiego Radia 12 młodych drzewek iglastych.

Z radością przyjęliśmy ten "zielony" prezent i obiecaliśmy darczyńcom, że zasadzimy "wejherowsko-pucki las" na terenie Polskiego Radia – mówi Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dyrektorka radiowej Dwójki.

W ten sposób w środę 24 lipca, dzięki podarowanym drzewkom, zazieleniły się dwa radiowe trawniki – przy ulicy al. Niepodległości (gdzie zasadzone zostały drzewka Jedynki, Dwójki i Czwórki) i przy ul. Myśliwieckiej (podarowane radiowej Trójce).

Te drzewka przypominać nam będą wspaniały czas spędzony nad Zatoką Pucką w trakcie Festiwalu Lata z Radiem oraz niezwykłą gościnność gospodarzy, a wreszcie wzorową współpracę z pozostałymi Antenami Polskiego Radia – dodaje Małgorzata Małaszko-Stasiewicz.

Kolejnymi miastami, które Program 2 Polskiego Radia odwiedzi w ramach trasy "Dwójka na Miejscu – Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39" będą: Augustów (27 lipca), Hel (3 sierpnia) i Stalowa Wola (10 sierpnia), gdzie odbędzie się trzeci weekend Lato z Radiem Festiwal 2019 (9-10 sierpnia).

(mat. prasowe)

Polecane