Koncert Kombi z okazji 50-lecia pracy artystycznej Sławomira Łosowskiego, założyciela i lidera zespołu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Koncert Kombi z okazji 50-lecia pracy artystycznej Sławomira Łosowskiego, założyciela i lidera zespołu
Sławomir Łosowski i KombiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Sławomir Łosowski – lider i klawiszowiec Kombi, kompozytor hitu "Słodkiego miłego życia", a także wielu innych – obchodzi w tym roku złoty jubileusz działalności artystycznej.

Posłuchaj

50-lecie Sławomira Łosowskiego (Koncerty w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

Jubileuszowy koncert z okazji 50-lecia pracy artystycznej Sławomira Łosowskiego w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, odbył się w niedzielę 28 lipca o godz. 19.05. Na scenie gościnnie wystąpili również Leszek Możdżer, MC Silk, Andrzej Nowak i DJ Spox. Koncert poprowadził Marek Niedźwiecki.


Grupa Kombi – jeden z najpopularniejszych polskich zespołów lat 80. – rozgrzewa już kilka pokoleń publiczności wielkimi przebojami. Sławomir Łosowski założył zespół 50 lat temu jako licealista i prowadzi go do dzisiaj. Przez pierwsze siedem lat zespół grał pod nazwą Akcenty, a od 1976 roku jako Kombi. W ciągu pięciu dekad w grupie grało łącznie 21 muzyków. W obecnym składzie są: Sławomir Łosowski (lider, instrumenty klawiszowe), Zbigniew Fil (wokal), Karol Kozłowski (gitara basowa) i Tomasz Łosowski (perkusja).

W dorobku zespołu są m.in. dwie nagrody Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (1984 i 2018) wygrane głosami publiczności; nagrody i wyróżnienia festiwali Jazz nad Odrą, Awangardy Beatowej i Młodzieżowej Muzyki Współczesnej w Kaliszu; gościnny udział w I Festiwalu Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie, Międzynarodowym Festiwalu Pop Session w Sopocie; 13 albumów, z których kilka uzyskało status złotych płyt.Logo KombiLogo Kombi

Kombi ma swój rozpoznawalny styl oraz brzmienie, które są nierozerwalnie związane z osobą Sławomira Łosowskiego i jego charakterystyczną grą na instrumentach klawiszowych. Z jego słynnymi syntezatorami przez niego samego modyfikowanymi (stąd oryginalne i niepowtarzalne jak odciski palców barwy muzyczne) i aranżacjami utworów. A charakterystyczna sylwetka Łysego w okularach przy klawiszach jest powszechnie znanym elementem wizerunku Kombi.

(materiały prasowe)

Polecane