Wybory parlamentarne. Partie wybierają swoich kandydatów do Sejmu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wybory parlamentarne. Partie wybierają swoich kandydatów do Sejmu
SejmFoto: MrMR/ Shutterstock.com

Trwa budowanie list wyborczych przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. We wtorek w tej sprawie zebrał się Komitet Polityczny PiS, nad doborem nazwisk pracuje też Koalicja Obywatelska. O tym, jak przebiega tworzenie list mówili w "Pulsie Trójki" zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel i rzecznik PO Jan Grabiec.

Posłuchaj

Jan Grabiec i Radosław Fogiel o listach wyborczych (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Radosław Fogiel pytany o to, kiedy poznamy ostateczny kształt list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, ocenił, że w wariancie optymistycznym może to być już w tym tygodniu. – Dla bezpieczeństwa horyzont dwóch, trzech tygodni bym zostawił – dodał. – To jest bardzo dużo nazwisk, 41 okręgów, więc to po prostu trwa – wyjaśnił.

Fogiel powiedział, że listy są do negocjacji na wielu etapach – najpierw w regionach na poziomie struktur okręgowych. Wskazał też, że decyzje ws. nazwisk kandydatów podjęte przez Komitet Polityczny są co do zasady ostateczne, gdyż zgodnie ze statutem partii jest to najwyższa władza poza kongresem.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wcześniej swoich kandydatów powinna przedstawić opozycja. – Przewodniczący Grzegorz Schetyna zapowiedział posiedzenie Zarządu Krajowego Platformy w piątek. Myślę, że zręby list zostaną już w piątek zaprezentowane – przekazał Jan Grabiec. Zaznaczył, że w koalicji "rozmowy pomiędzy formacjami politycznymi pewnie będą trwały".– 

Listy są cały czas otwarte dla organizacji społecznych, dla działaczy społecznych  – poinfomował rzecznik PO, wskazując, że mowa jest także o czołowych miejscach na listach.

Jaki jest klucz i filozofia tworzenia list? Jaki wpływ na ich kształt mają mniejsi koalicjanci? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której poruszono też temat ostatnich wydarzeń w Białymstoku przy okazji marszu równości. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzący: Beata Michniewicz
Goście: Jan Grabiec (Platforma Obywatelska), Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość)
Data emisji: 23.07.2019
Godzina emisji: 17.45

fc/kw

Polecane