Tokio 2020: Japonia w pełnej gotowości. Czy na pewno?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Tokio 2020: Japonia w pełnej gotowości. Czy na pewno?
Igrzyska w Tokio rozpoczną się 24 lipca 2020 roku Foto: StreetVJ/Shutterstock.com

– Rok do zapalenia Znicza Olimpijskiego, to taki moment w trakcie przygotowań, na którym wiadomo, czy wszystko będzie ok, czy też będziemy mieli nerwy do samego początku imprezy. Premier Abe na konferencji prasowej powiedział, że Tokio jest już teraz właściwie gotowe do Igrzysk – mówi z Japonii Tomasz Gorazdowski.

Posłuchaj

Japonia rok przed igrzyskami olimpijskimi (Trzecia strona medalu/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

shutterstock_olimpiada tokio 1200.jpg
Rok przed Tokio – specjalne relacje w Trójce

Igrzyska Olimpijskie z 1964 roku były dla Japonii przełomowym wydarzeniem. Wybudowana wówczas infrastruktura, nie tylko sportowa, służy mieszkańcom tego państwa do dziś. Jak będzie to wyglądało w roku 2020?

– Mimo, że jestem przekonany, że pod względem organizacyjnym wszystko będzie gotowe, i będzie działało jak potrzeba, wyjeżdżając z Japonii mam więcej obaw i wątpliwości, niż miałem przyjeżdżając. Pewnych rzeczy zwiążanych z japońską mentalnością, zmienić się nie da. Mogą one być mniej zauważalne dla kibiców, ale dla wszystkich pracujących przy Igrzyskach będą bardzo uciążliwe – opowiada Tomasz Gorazdowski.

Które z japońskich zwyczajów mogą stanowić największe utrudnienie dla przyjeżdżąjących z całego świata kibiców? Czy pogoda może również stanowić problem? Co przed Igrzyskami Olimpijskimi martwi samych tokijczyków? Zapraszamy do posłuchania materiału Tomasza Gorazdowskiego.

***

Tytuł audycji: Trzecia strona medalu
Autorzy: Jan Kałucki i Michał Olszański
Data emisji: 28.07.2019
Godzina emisji: 17.37

ml

Polecane