Blues Maraton. Transmisja koncertu Sosnowskiego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Blues Maraton. Transmisja koncertu Sosnowskiego
SosnowskiFoto: Wojciech Kusiński

W czwartkowy wieczór, w ramach audycji "Bielszy odcień bluesa", zapraszamy do wysłuchania transmisji koncertu Sosnowskiego z Blues Maratonu w Augustowie.

Sosnowski (Bart Sosnowski) urodził się i mieszka w Warszawie. Robił w życiu różne rzeczy. Sprzedawał fortepiany, pracował w muzeum, pakował paczki, grał do kotleta, a przez chwilę nawet spawał. Przez cały ten czas towarzyszyła mu gitara. Żeby było bardziej abstrakcyjnie – z wykształcenia jest oboistą. Po latach komponowania dla innych, postanowił napisać coś dla siebie. I wykrzyczeć światu, kim naprawdę jest.

To fenomenalny one man band, porównywany m.in. do takich artystów jak Joe Cocker czy Tom Waits. Jego utwory, m.in. "Where Do We Go", "Głową w dół" czy "Gniew", nie tylko podbiły serca wielu słuchaczy, ale także zdobyły uznanie dziennikarzy muzycznych, takich jak m.in. Jan Chojnacki, Bogdan Fabiański, Piotr Kaczkowski, Wojciech Mann, Piotr Metz, czy Piotr Stelmach. Nagrodzony m.in. Offensywną "Szczotą"radiowej Trójki za pozamiatanie muzycznej sceny w 2018 roku, w tym sezonie zagrał/zagra na takich festiwalach jak Spring Break, ZEW się budzi, Suwalki Blues Festival czy Blues Maraton.

Znaki szczególne Sosnowskiego to: zachrypnięty, lekko trzeszczący wokal, rozczochrane włosy, poczucie humoru. A do tego muzyka będąca połączenie roots rocka, bluesa, bluegrassu, a nawet country. Sosnowski śpiewa, grając na gitarze, obsługując jedną nogą bęben basowy, a drugą tamburyn. Jego koncerty mają charakter live actu, podczas którego opowiada o tym, jak powstawały jego piosenki.

(mat. promocyjne)

***

Na "Bielszy odcień bluesa" w czwartek (18.07) o godz. 22.05 zaprasza Jan Chojnacki.

Polecane