"Opowieści z Narni" oraz "Niemapa" Bieszczad. O podróżach małych i dużych

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Opowieści z Narni" oraz "Niemapa" Bieszczad. O podróżach małych i dużych
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Andrew Angelov

Czym tym razem zaskoczą nas mała znawczyni literatury – Krysia oraz Katarzyna Stoparczyk?  

Posłuchaj

Co warto przeczytać w wakacje? (Trzy kropki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Pierwsza rekomendowana książka to "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa" C.S. Lewisa. Dlaczego to ulubiona pozycja 8-letniej Krysi?

– Ponieważ czuję, że jestem w stanie wgłębić się w nią, tak jakbym w niej była. Nie jest za bardzo śmieszna – jest poważna, ale ciekawa – odpowiada nasza rozmówczyni.

Jak zawsze, również i Katarzyna Stoparczyk przyniosła ze sobą publikację godną polecenia – "Niemapę" Joanny Studzińskiej i Małgorzaty Żmijskiej. Z "Niemapy" poświęconej Bieszczadom możemy dowiedzieć się m.in. o tym, że kiedy jesteśmy na wakacjach, powinniśmy próbować lokalnych potraw, a wśród nich tych o tajemniczo brzmiących nazwach "proziaki", "chreczynki" czy "fuczki".

Okładka książki "Bieszczady" z serii "Niemapy"  Joanny Studzińskiej i Małgorzaty Żmijskiej, wyd. Ładne Halo Okładka książki "Bieszczady" z serii "Niemapy" Joanny Studzińskiej i Małgorzaty Żmijskiej, wyd. Ładne Halo

Co, według Krysi, oznacza bycie "twardym"? Co to jest "tytka"? Odpwiedzi na te pytania znajdą Państwo, słuchając dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Trzy kropki 
Przygotowała: Katarzyna Stoparczyk
Data emisji: 18.07.2019
Godzina emisji: 9.51

kr

Polecane