Na ”Czerwone muzyczne schody” przy Gdyńskim Centrum Filmowym wejdziemy już 20 lipca

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Na ”Czerwone muzyczne schody” przy Gdyńskim Centrum Filmowym wejdziemy już 20 lipca
Festiwal Niepodległa na Krakowskim PrzedmieściuFoto: twitter/@MKiDN_GOV_PL

L.U.C., Xxanaxx, Dereszowska, Sadowska, Kumorek i Bisz wraz z orkiestrą Rebel Babel Ensemble otworzą „czerwone muzyczne schody” przy Gdyńskim Centrum Filmowym. Tego lata zapraszają na trzy wyjątkowe koncerty, które zarejestrują studenci Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

W Gdyni rusza nowa seria koncertowa "GSF on Stairs" – wspólna inicjatywa dyrektora Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Jerzego Radosa oraz kompozytora i tekściarza, laureata Paszportu Polityki – Łukasza L.U.C. Rostkowskiego. W plenerze, na "czerwonych schodach" przy Gdyńskim Centrum Filmowym odbędą się koncerty, których gospodarzem będzie międzynarodowa, nieograniczona orkiestra Rebel Babel Ensemble. Zespół podróżuje po świecie, łącząc młodych muzyków z lokalnych orkiestr i Big Bandów z wybitnymi zawodowcami z branży muzycznej.

Już 20 lipca 2019 roku cykl otworzy L.U.C.Biszem i Marią Sadowską. 17 sierpnia na "czerwonych schodach" pojawi się Xxanaxx, a 20 września – podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych – Rebel Babel Film Orchestra zagra utwory Krzysztofa Komedy. Zaśpiewają także Anna Dereszowska i Magda Kumorek. Artyści zaprezentują swoją twórczość wzbogaconą o orkiestrowe aranże oraz jeden ulubiony utwór bądź dekonstrukcję fragmentu muzyki z historii polskiego kina.

Wszystkie wydarzenia, w których popkultura spotka się z polską muzyką filmową, zarejestrowane zostaną przeze studentów gdyńskiej Filmówki, a następnie opublikowane na kanałach Szkoły oraz LUCfilms.

Wkrótce na platformach społecznościowych L.U.C. i Gdyńskiej Szkoły Filmowej ruszy konkurs, dzięki któremu każdy będzie miał szansę zaprezentować swój talent, a finalnie wystąpić podczas wspólnego koncertu z RBE i ulubionymi artystami.

Rebel Babel Ensemble to międzynarodowy projekt łączący muzyków, solistów i kompozytorów. W ciągu 3 lat działalności spotkał już 10.000 muzyków od Lwowa i Mińska przez Polskę, Szwecję, Niemcy, Hiszpanię, Portugalię aż po San Francisco.

Projekt "Rebel Babel. GSF on Stairs" dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego "Niepodległa" na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

Polecane