"Wartości rodzinne", czyli polska rodzina w krzywym zwierciadle

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Wartości rodzinne", czyli polska rodzina w krzywym zwierciadle
Fragment okładki komiksu "Wartości rodzinne" Foto: mat. promocyjne

– Chciałem stworzyć obraz rodziny, która ujęłaby czytelnika tym, jak jest skonstruowana, jak wyglądają jej relacje wewnętrze, trochę chore, trochę zwariowane. Rodzina, jako taka, rzadko bywa normalna – mówi Michał "Śledziu" Śledziński.

Posłuchaj

Wzór polskiej rodziny wg. Michała Śledzińskiego (ABC popkultury - zestaw powiększony/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

"Wartości rodzinne" "Wartości rodzinne"

"Wartości rodzinne" ukazywały się pierwotnie w czterech zeszytach publikowanych od 2008 do 2010 roku. Głównymi bohaterami komiksu są członkowie rodziny Królów. To modelowa polska familia 2+2: tata Edgar pracujący w zbrojeniówce, mama Elżbieta przesiadująca w domu z najlepszym przyjacielem, kieliszkiem wina oraz dwójka dzieci w wieku szkolnym – Tobiasz (fan strongmenów) i Tara (emo dziewczyna). Oczywiście mają również psa. Gdy ich poznajemy, wiodą sielskie życie w jednorodzinnym domku, nie wiedząc, że wkrótce wszystko się zmieni. A katalizatorem zmian będzie niespodziewany gość, którego Królowie przygarnęli pod swój dach. Jezus.

Tworząc dziejąca się we współczesnej Polsce komediową serię, Śledziu inspirował się kultowymi amerykańskimi serialami – "Głową rodziny" i oczywiście "Simpsonami". Jednak dzięki swojemu niebanalnemu poczuciu humoru, wyczulonemu zmysłowi obserwacji i niezwykłej wyobraźni udało mu się stworzyć opowieść oryginalną i wyjątkową.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której pojawia się również Zwierz Popkulturalny, czyli Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, i opowiada o Spider Manie oraz o młodzieży na ekranie – dużym i małym. Z kolei Wioletta Myszkowska pochyla się nad muzyką z kultowej animacji Disneya "Król Lew".

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka 
Autorka materiału dodatkowego: Wioletta Myszkowska
Goście: Michał "Śledziu" Śledziński (autor komiksów, animator), Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (blog Zwierz Popkulturalny)
Data emisji: 14.07.2019 
Godzina emisji: 12.06

mat. prasowe/ml/mk

Polecane