Z Żądą smakuje (naj)lepiej!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Z Żądą smakuje (naj)lepiej!
Zupa bouillabaisseFoto: Grazyna Kownacka/Shutterstock.com

Rozpoczynamy nowy wakacyjny cykl kulinarno-podróżniczy. Gościem pierwszej audycji jest Piotr Banach, a jej tematem – sekrety kuchni francuskiej i japońskiej.

Posłuchaj

Francusko-japońskie podróże kulinarne Piotra Banacha (Z Żądą smakuje lepiej/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Proponujemy Państwu wakacyjne podróże od kuchni i to w dosłownym znaczeniu tego słowa. Wraz z jednym z najlepszych kucharzy w Polsce – Jarosławem Uścińskim opowiadamy Państwu, jak przygotować potrawy z różnych stron świata.

To nie jest debiut naszego szefa kuchni na antenie Trójki. Przed laty był stałym gościem niedzielnego programu "Zapach poranka". Mogą go Państwo również kojarzyć z wielu programów telewizyjnych, takich jak "Kawa czy herbata" i "Trend'owaci" nadawanych w TVP1.

– Jestem kucharzem trochę szurniętym. Nie przywiązuję się do przepisów, bo należę do tego gatunku, który tworzy, zmyśla jedzenie, zamiast się do niego przywiązywać – mówi Jarosław Uściński.

W pierwszym odcinku pojawia się również Piotr Banach – założyciel zespołów Hey, Indios Bravos czy BaiKa. Znany muzyk sam bardzo lubi gotować i wraz z nim poznajemy sekrety kuchni francuskiej i japońskiej

– Gdy podróżuję, kuchnia interesuje mnie najbardziej. Jestem smakoszem i gdy gdzieś wyjeżdżam, to pierwsze, czego szukam, to nie zabytki, ale miejsca, gdzie mogę skosztować jakichś lokalnych rzeczy – opowiada Piotr Banach. – Kiedyś zdarzyło mi się pojechać do Marsylii, żeby spróbować pewnej tamtejszej zupy – dodaje.

W jaki sposób przygotować francuską zupę bouillabaisse? Dlaczego, będąc w Japonii, Piotr Banach nie spróbował… sushi? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Z Żądą smakuje lepiej
Prowadzi: Tomasz Żąda
Goście: Jarosław Uściński (szef kuchni, restaurator), Piotr Banach (muzyk)
Data emisji: 12.07.2019
Godzina emisji: 12.09

ml

Polecane