Celebrycki kryminał w futurystycznej oprawie. "Ja teraz kłamię" Pawła Borowskiego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Celebrycki kryminał w futurystycznej oprawie. "Ja teraz kłamię" Pawła Borowskiego
Fotos z filmu "Ja teraz kłamie" Pawła BorowskiegoFoto: Olaf Tryzna

"Ja teraz kłamię" to pierwszy od dekady film pełnometrażowy reżysera, który w 2009 roku zasłynął debiutanckim "Zero".

Posłuchaj

"Ja teraz kłamię" Pawła Borowskiego. Propozycja dla tych, którzy lubią zagadki (Fajny film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Opowiada o trójce celebrytów (w te role wcielili się Maja Ostaszewska, Rafał Maćkowiak oraz Paulina Walendziak), którzy walczą o główną nagrodę w telewizyjnym show "Konfesjonał gwiazd", gdzie publiczność decyduje, czy wierzy w ckliwe historie z życia opowiadane przez uczestników. Wkrótce program rozrywkowy przybiera formę kryminalnego dochodzenia, a granica pomiędzy prawdą a kłamstwem zaciera się coraz bardziej. Oprócz fabuły, na wspomnienie zasługują wyjątkowa, futurystyczna scenografia, kostiumy oraz charakteryzacja.

 – To dobra propozycja dla tych, którzy lubią w kinie zagadki, także te kryminalne (...). Jeszcze lepsza dla widzów, którzy lubią wyjść z kina pełni refleksji dotyczących naszego współczesnego świata – w tym wypadku raczej gorzkich, bo demaskujących wszechobecne kłamstwa i manipulacje, które tak łatwo kreować, chociażby w telewizji czy w internecie. Najlepsza dla osób wrażliwych na piękno wizualne i wyszukane formy plastyczne. To będzie prawdziwa uczta – opisuje Ryszard Jaźwiński.

Ile Pawłowi Borowskiemu zajęła praca nad filmem? Kto jeszcze pojawił się w jego obsadzie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 4.07.2019
Godzina emisji: 10.24

kr/mk

Polecane