Niepełnosprawni rozwijają skrzydła

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Niepełnosprawni rozwijają skrzydła
Inicjatywa Rozwiń SkrzydłaFoto: Fundacja "Podaj Dalej"

Fundacja "Podaj Dalej" z Konina stworzyła inicjatywę "Rozwiń Skrzydła", skierowaną do dorosłych osób z niepełnosprawnością ruchową z terenu całej Polski, które chcą spróbować swoich sił w sportach lotniczych.

Posłuchaj

Wystarczy wzbić się w powietrze, aby zmienić swoje życie (Czas niezwykły/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Uczestnicy z niepełnosprawnościami ruchowymi uczą się sztuki latania i zdobywają licencję pilota szybowcowego. Nie jest to proste, ponieważ wzbijają się w powietrze na specjalnie skonstruowanym wózku. O akcji "Rozwiń Skrzydła" rozmawialiśmy z Olgą Janaszek-Serafin z Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj Dalej" w Koninie oraz Pauliną Majdzińską i Sławomirem Pilarskim – uczestnikami projektu.

– To jest trochę taki projekt marzeń, o którym myśleliśmy już od bardzo dawna. To projekt, który pozwala osobom z niepełnosprawnością ruchową, wzbić się wysoko na paralotni lub szybowcu. To niezwykły projekt. Wydaje nam się, że osoby z niepełnosprawnością potrzebują pomocy w codziennych czynnościach. Tymczasem, gdy mówimy o osobach niepełnosprawnych latających na paralotni, to niektórzy po prostu nie wierzą – wyjaśnia Olga Janaszek-Serafin z Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj Dalej". Dlaczego Paulina i Sławomir zdecydowali się wziąć udział w projekcie i jak loty zmieniły ich życie?

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" mówiliśmy o akcjach pomocy ubogim dzieciom organizowanych przez księży marianów. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

*** 

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska 
Goście: Olga Janaszek-Serafin (Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj Dalej" w Koninie) Paulina Majdzińska i Sławomir Pilarski  (uczestnicy projektu)
Data emisji: 1.07.2019 
Godzina emisji: 23.08

kw

Polecane