Szlakiem religii shinto

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Szlakiem religii shinto
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Blanscape

W czerwcu minionego roku, wraz z Tomaszem Sajewskim – studentem łódzkiej Szkoły Filmowej – znaleźliśmy się w zwykle niedostępnym świecie kapłanów tradycyjnej religii shinto. 

Posłuchaj

Tajemnice japońskich wierzeń (Świat z lotu Drozda/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Kapłani religii shinto mogą mieć żony i dzieci. Mogą też prowadzić bogate życie prywatne i jest to normalne. Posługę kapłańską możemy uznać za pewien rodzaj pracy. Wypadałoby się zastanowić, czy shinto jest w ogóle religią? – zastanawia się gość audycji.

Jak wyglądała praca nad filmem Tomasza Sajewskiego? Dlaczego akurat kapłanów shinto zdecydował się pokazać w swojej pracy dyplomowej?

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której poruszyliśmy także inne tematy:

  • Rafał Wierzbicki i Kuba Dorosz badają dawne techniki pracy i zakładania obozów traperów sprzed 150 laty. Po długim poznawaniu teorii postanowili sprawdzić wiedzę w praktyce – przez trzy tygodnie szli bezdrożami Gór Skalistych w USA, mając ze sobą wyłącznie sprzęt biwakowy i aprowizację wzorowane na doświadczeniu dawnych traperów;
  • Jedną z pasji Kamila Czepiela, instruktora surwiwalu, jest chodzenie boso. Bez obuwia chodzi niemal zawsze i niemal wszędzie: w lesie czy w mieście, latem czy jesienią, czasem nawet zimą. W audycji opowiedział o swoich doświadczeniach i naukowym aspekcie chodzenia na bosaka.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd 
Autorka materiału dodatkowego: Wioletta Myszkowska  
Goście: Tomasz Sajewski (podróżnik), Rafał Wierzbicki (podróżnik), Kuba Dorosz (podróżnik), Kamil Czepiel (instruktor surwiwalu)
Data emisji: 14.04.2019
Godzina emisji:
 4.01

kw/mk/kr

Polecane