Festiwale, czyli jak wypoczywać z kulturą

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Festiwale, czyli jak wypoczywać z kulturą
Off Festival 2017 w KatowicachFoto: shutterstock.com/Taya Ovod

Latem można wypocząć, nie tylko wylegując się na plaży, ale także jeżdżąc na festiwalach. Z każdym rokiem jest ich coraz więcej i każdy może znaleźć coś dla siebie. 

Posłuchaj

Festiwale, czyli jak spędzić wakacje (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

– W Polsce odbywa się około 70-80 festiwali filmowych w ciągu roku, z czego ponad połowa przypada na okres letni. Oczywiście część z nich ma charakter branżowy, ale większość skierowana jest do różnego rodzaju publiczności, a więc ma za zadanie przyciągnąć filmowego turystę. Ta liczba festiwali, propozycji kulturalnych, pokazuje, że Polacy lubią poświęcać czas wolny, wypoczywając z kulturą – mówi krytyk filmowy, Rafał Pawłowski.

Festiwalowi turyści mogą wybierać spośród nie tylko festiwali filmowych, muzycznych czy teatralnych, ale także skonkretyzowanych imprez m.in. poświęconym filmom o jedzeniu, horrorom czy slow life. Jak wygląda taki sposób spędzania wakacji? O tym dowiedzą się Państwo, słuchając dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzący: Wojciech Mann 
Autorka materiału: Izabela Woźniak
GościeAnna Gacek (dziennikarka muzyczna), Kaja Klimek (publicystka popkulturowa) Rafał Pawłowski (krytyk filmowy), Bartek Jeżak (festiwalowicz)
Data emisji: 28.06.2019
Godzina emisji: 6:17

kr/kw

Polecane