"Wielkie kłamstewka", nowa wersja "Króla Lwa" i świat bez Beatlesów, czyli o nadchodzących premierach filmowych i serialowych

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Wielkie kłamstewka", nowa wersja "Króla Lwa" i świat bez Beatlesów, czyli o nadchodzących premierach filmowych i serialowych
Laura Dern, Meryl Streep, Reese Witherspoon oraz Nicole Kidman na plakacie promocyjnym serialu " Wielkie kłamstewka"Foto: HBO Polska

W tym wydaniu audycji mówimy o premierach, zarówno na małym, jak i dużym ekranie. Wszystko to przy muzyce ze ścieżek dźwiękowych omawianych produkcji.

Posłuchaj

"Wielkie kłamstewka", "Król Lew", "Yesterday" – o nadchodzących premierach kinowych i serialowych (ABC popkultury – zestaw powiększony/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Od 9 czerwca możemy oglądać drugi sezon serialu "Wielkie kłamstewka" produkcji HBO, przedstawiający dalsze losy trzech kobiet, których życie przybiera niespodziewany obrót po zbrodni dokonanej w ich miasteczku. Do znanej z poprzednich sezonów obsady (m.in. Laura Dern, Reese Witherspoon czy Nicole Kidman) dołączyła trzykrotna laureatka Oscara – Maryl Streep. 

O ile fabuła pierwszego sezonu opierała się na kanwie książki Liane Moriarty o tym samym tytule, scenariusz drugiego to owoc pomysłowości scenarzysty Davida E. Kelley'ego. Zmiana nastąpiła również na stanowisku reżysera – za kamerą, zamiast Jeana-Marca Vallée, stanęła Andrea Arnold znana z niezależnych produkcji takich jak "Fish Tank" czy "American Honey". Czy wyszło to serialowi na dobre?

– Mimo tych wszystkich nazwisk, które pojawiają się w obsadzie drugiego sezonu, podchodziłam do niego z ociąganiem, ale wystarczyły dwa odcinki, żeby mnie przekonać – ocenia Katarzyna Borowiecka.

Kolejną omawianą premierą jest serial "Euforia", mroczny obraz o dorastaniu, poruszający trudne tematy, takie jak m.in. uzależnienie młodych ludzi od narkotyków i odkrywanie przez nich własnej seksualności. W roli głównej wystąpiła młoda aktorka i tancerka – Zendaya, za reżyserskimi sterami stanął zaś Sam Levinson – syn twórcy filmu "Rain Man", Barry'ego Levinsona.

Wśród nowości znajdzie się także coś dla najmłodszych widzów – 19 lipca w polskich kinach pojawi się odświeżona wersja "Króla Lwa". Animowanym postaciom głosów użyczyli m.in. Beyoncé, Seth Rogen oraz Donald Glover, który miłośnikom muzyki znany jest pod pseudonimem Childish Gambino. Reżyseruje Jon Favreau, którego fani superprodukcji mogą kojarzyć m.in. z "Iron Mana" i "Księgi Dżungli".

Tydzień wcześniej, 12 lipca, na ekrany wejdzie film "Yesterday". Reżyserem jest znany z kultowego już "Trainspotting" czy "Slumdog Millionaire" Danny Boyle, a za scenariusz odpowiada Richard Curtis, który na swoim koncie ma fabuły równie cenionych komedii romantycznych – "Cztery wesela i pogrzeb" czy "Dziennik Bridget Jones". "Yesterday" w równie romantycznym tonie opowiada o nieznanym muzyku, który dziwnym zbiegiem okoliczności nagle znajduje się w świecie, w którym nikt oprócz niego nie zna... Beatlesów. W rolach Johna, Paula, George'a oraz Ringo wystąpi sam reżyser.

W audycji wspominamy także o nadchodzącej premierze kolejnego sezonu hiszpańskiego serialu "Dom z papieru" oraz niemieckiej produkcji "Babilon Berlin". Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka 
Data emisji: 23.06.2019 
Godzina emisji: 12.07

kr/mk

Polecane