Policja ostrzega: przy ładnej pogodzie częściej dochodzi do zdarzeń drogowych

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Policja ostrzega: przy ładnej pogodzie częściej dochodzi do zdarzeń drogowych
Ładna pogoda nie zawsze oznacza więcej bezpieczeństwa na drodzeFoto: Shutterstock

U progu wakacji i w środku długiego weekendu, policja przypomina, że dobre warunki pogodowe nie zawsze oznaczają, że na drodze jest bezpieczniej. – Przy ładnej pogodzie zdarzeń drogowych jest więcej – przekonywał w "Pulsie Trójki" podkomisarz Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji. Gościem audycji była także psycholog transportu Ewa Odachowska.

Posłuchaj

21.06.19. "Puls Trójki": o bezpieczeństwie w drodze na wakacje ("Puls Trójki"/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

podróż1200.jpg
Na wakacje z ubezpieczeniem: jakie polisy wykupić, co nam zagwarantują

Policjant zwrócił uwagę na funkcjonujące wśród kierowców przeświadczenie, że przy ładnej pogodzie trudno o wypadek. – Nic bardziej mylnego. 76 proc. wypadków drogowych, do których doszło w zeszłym roku, zdarzyło się przy ładnej pogodzie, prawie 85 proc. wypadków w minionym roku wydarzyło się w świetle dziennym, a 84 proc. wypadków wydarzyło się na suchej nawierzchni - podkreślał Piotr Świstak. 

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] O bezpieczeństwie ruchu drogowego na PolskieRadio24.pl

Ładna pogoda może także stanowić zagrożenie dla osób foto-wrażliwych, zwłaszcza, gdy jadą drogą położoną pośród drzew – mówiła Ewa Odachowska. – Mogą one nawet dostać ataku padaczki pod wpływem rozbłysków słońca między drzewami - wyjaśniła. Jak dodała, w długą drogę dobrze jest ruszać nad ranem, nie w nocy. – Noc to newralgiczne godziny, w których kierowca może przysnąć i przeoczyć ten moment. Godziny poranne są znacznie bezpieczniejsze niż nawet środek dnia – oceniła Ewa Odachowska. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy w "Pulsie Trójki". 

***

Audycja: Puls Trójki
Rozmawiał:
 Mariusz Krzemiński
Goście:
Ewa Odachowska (psycholog transportu), podkomisarz Piotr Świstak (Komenda Stołeczna Policji)
Data emisji: 21.06.19 
Godzina emisji:
17.46

mbl/gs

Polecane