Iga Cembrzyńska: chciałam być drugą Shirley MacLaine

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Iga Cembrzyńska: chciałam być drugą Shirley MacLaine
Iga Cembrzyńska i Katarzyna StoparczykFoto: R.Szewczak

– Była dla mnie kimś genialnym, fascynującym. Nie musiała kłamać, śpiewała z serca – podkreśla Iga Cembrzyńska w rozmowie z Katarzyną Stoparczyk.

Posłuchaj

Iga Cembrzyńska gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

"Ona może zagrać nawet książkę telefoniczną. Jestem przekonany, że zrobiłaby to albo bardzo dramatycznie, albo śmiesznie, no bo przecież ma ogromne zdolności komediowe" – tak o Idze Cembrzyńskiej mówił Maciej Dejczer.

Poza talentem aktorskim to wielowymiarowa, inspirująca i niezwykle barwna osobowość. Zresztą dawno temu przewidział to jej tata, który stanął przy oknie i powiedział: "Zobacz, Marysiu, ty też będziesz kiedyś fruwać jak te ptaki". Tata miał rację, tyle że barwny ptak, który wyrósł z Marysi, ma na imię Iga. Wówczas tata nie wiedział także, że tak jak jego malutka wówczas córka rządziła w rodzinnym domu, tak też będzie rządziła na polskiej estradzie czy w polskim kinie.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której Iga Cembrzyńska wspomina swoich rodziców i dzieciństwo w czasach wojny oraz Andrzeja Kondratiuka i związek z nim. Mówi o miłości do zwierząt i wspomina, w jakich okolicznościach z Marysi stała się Igą i dlaczego akurat to imię sobie wybrała.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Iga Cembrzyńska (aktorka, scenarzystka, reżyserka, piosenkarka)
Data emisji: 22.06.2019
Godzina emisji: 8.09

mk

Polecane