Czy stres często dotyka mnie w pracy i w życiu?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy stres często dotyka mnie w pracy i w życiu?
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Kite_rin

Według badania "Polacy a stres w pracy i w życiu", 80% zapytanych rodaków deklaruje, że doświadcza regularnie stresu w miejscu zatrudnienia.

Posłuchaj

Jak walczyć ze stresem? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Co trzeci z pytanych uważa, że z powodu stresu jest rozdrażniony, a 27% ma problemy ze snem. Do depresji spowodowanej stresem przyznaje się 7% Polaków.

– To nie jest chyba duże zaskoczenie. Wszyscy pracujemy i wiemy, że stres jest odczuwalny. Dodatkowo sytuacje z życia codziennego wpływają na nasz nastrój – mówi Aleksandra Bromblik z serwisu Prezent Marzeń. – Wiele osób zapytanych przez nasz serwis odpowiedziało, że skutkiem stresu jest popełnianie większej ilości błędów. Jest to błędne koło – dodaje.

– Stres działa na każdego. Można się do tego przyznawać lub nie. Są ludzie, którzy po prostu o tym nie mówią, a nawet nic nie odczuwają. Wszystko zależy od temperamentu. Mamy osoby, które zniosą wyższy poziom stresu i też takie, u których zaraz rodzi się zniechęcenie, wycofanie – wyjaśnia Izabela Kielczyk, psycholog biznesu.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której oprócz publicystów wypowiadali się także Trójkowi słuchacze.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Aleksandra Bromblik (serwis Prezent Marzeń), Izabela Kielczyk (psycholog biznesu), dr Aleksandra Piotrowska (psycholog), Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan), Krzysztof Skiba (muzyk), Marcin Bogucki (socjolog)
Data emisji: 12.06.2019 
Godzina emisji: 12.08

kw/gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane